Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wydłuża swoją korektęGBPUSD wydłuża korektę, co jest jednak bardziej zasługą silniejszego dolara na szerokim rynku, niż słabości funta.

Kurs funta spada pod wpływem silnego dolara

Dzisiejsze dane nt. PKB mogą szokować, ale nie są złe w porównaniu z medianą oczekiwań analityków. Większe znaczenie mogą mieć doniesienia o możliwości wydłużenia obostrzeń w dystansie społecznym nawet do jesieni, mimo dość szybkiego procesu szczepień w Wielkiej Brytanii, co może wpłynąć (choć raczej nieznacznie) na ścieżkę ożywienia gospodarki w II półroczu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Technicznie mocne wsparcie to dawna konsolidacja przy 1,3750. Nie jest jednak pewne, czy dojdzie do jej testowania. GBPUSD jest dość wrażliwy na zmiany sentymentu wokół USD, stąd też pozytywny rozwój wypadków na Wall Street mógłby doprowadzić do szybkiego powrotu w okolice maksimów z ostatnich dni przy 1,3860.

EUR/USD – płytka korekta?

Czwartek nie przyniósł trwalszego naruszenia oporu przy 1,2135, co doprowadziło w piątek do ponownego powrotu w stronę bariery 1,21. Techniczne wsparcia na EURUSD można wskazać przy 1,2090 i dalej w okolicach 1,2055. Dzisiejsze cofnięcie się rynku jest bardziej wynikiem obserwowanego podbicia dolara na szerokim rynku, niż jakichś sygnałów słabości EUR.

Wykres dzienny EURUSD

Dzisiaj pretekstem do ochłodzenia nastrojów i podbicia dolara są wątki COVID-owe (lockdown w australijskim stanie Victoria). Zwyczajowo jednak miały one krótki wpływ. Tym samym barometrem na kolejne dni będzie zachowanie się giełdowych indeksów na Wall Street. Tu na razie korekta jest dość płytka po silnych wzrostach z początku miesiąca, co może zapowiadać kontynuację wzrostów w przyszłym tygodniu. Potencjalna poprawa sentymentu może pchnąć ponownie dolara w dół (niezależnie od dużego nawisu krótkich pozycji o którym wspominałem wczoraj).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy dolara | wti notowania | akcje bml | notowania kryptowalut | kursy walut w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here