Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wybija szczyt przy 1,3169. Sytuacja EUR/USDObserwowana od pewnego czasu relatywna słabość giełdowego indeksu DAX na tle amerykańskich odpowiedników może być sygnałem, że rynki jednak mają pewne obawy, co do zbliżającej się jesieni, która może być bardzo trudnym okresem z epidemiologicznego punktu widzenia.

Casus australijskiego stanu Victoria pokazuje wyraźnie, że nie można odrzucać scenariusza ponownego wprowadzenia lockdownu w stanie wyższej konieczności. Trudno obecnie ocenić na jakie ograniczenia zdecydują się na jesieni decydenci, ale to ryzyko inwestorzy powinni mieć na uwadze – zwłaszcza, że w sytuacji, kiedy łatwo będzie o paraliż służby zdrowia (trudno będzie rozróżnić grypę od COVID-19) wątpliwe byłoby nie podejmowanie żadnych działań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na tym tle waluty europejskie, oraz Antypodów mogą wydawać się w perspektywie nadchodzących miesięcy przewartościowane po ostatnich, wyraźnych zwyżkach. Dolar ma miejsce do odreagowania, chociaż część inwestorów może chcieć jeszcze zaczekać na jutrzejsze dane Departamentu Pracy, co do których pojawiły się obawy po wczorajszych, słabszych szacunkach ADP.

Notowania nieznacznie naruszyły wcześniejsze maksimum przy 1,1907 (nowy szczyt to 1,1914), ale ruch ten nie okazał się być trwały. Wyraźnie wzrosło prawdopodobieństwo wykształcenia się formacji podwójnego szczytu przy 1,19, za czym dodatkowo mogą przemawiać dywergencje na wskaźnikach. Potwierdzeniem tego scenariusza będzie jednak dopiero wybicie wsparcia przy 1,1695.

Wykres dzienny EURUSD

Funt został dzisiaj wsparty przez mniej “gołębi” wydźwięk komunikatu po posiedzeniu Banku Anglii, jaki ukazał się o godz. 8:00. Efekt to wybicie ostatniego szczytu przy 1,3169 na GBPUSD, co otwiera drogę do marcowych 1,3198. Przed nami publikacja tzw. Raportu o Inflacji o godz. 13:00, który będzie zawierać szczegółowe prognozy makro. Czy będą one wystarczające, aby utrzymać rynkowy optymizm? Na wielu parach to dolar zaczyna dominować.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here