Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wspina się do 1,3960. Dolar słabnie na FXRynki utrzymują pozytywny ton po tym, jak Fed potwierdził gołębie nastawienie i wykluczył wcześniejszą redukcję QE. Na giełdach w Azji wzrosty, a na FX słabnie USD. Zyskują surowce przemysłowe.

Kurs funta umacnia się, na rynkach azjatyckich dominują wzrosty

Komunikat FOMC był zgodny z oczekiwaniami. Fed potwierdza mocniejsze dane gospodarcze. Kosmetyczne zmiany dotyczą oceny aktywności i zatrudnienia („wzmocniły się”). Podtrzymano ostrzeżenie, że ryzyka (choć już nie „znaczne”) dla gospodarki „utrzymują się”, a ścieżka ożywienia zależy od wirusa. Inflacja wzrosła, przez czynniki przejściowe. Podczas konferencji prezes Fed Powell powtórzył, że „jeszcze nie czas na rozpoczęcie dyskusji o redukowaniu [QE]”.

Te artykuły również Cię zainteresują
W swoim pierwszym przemówieniu do Kongresu prezydent Joe Biden przedstawił plan pomocy społecznej o wartości 1,8 biliona dolarów. Pakiet ulg podatkowych i priorytetowych punktów polityki – w tym opieka nad dziećmi, płatne urlopy rodzinne i bezpłatne uczelnie społeczne – byłby częściowo finansowany z podwyżek podatków nakładanych na bogatych Amerykanów.

Oba wydarzenia nie przyniosły zaskoczeń i zostały odebrane jako zielone światło dla kontynuacji trybu risk-on na rynkach.

Na rynkach azjatyckich dominują wzrosty. Chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc., a Hang Seng rośnie o 0,5 proc. Japońska giełda jest zamknięta z powodu święta.

Spadkowo zakończył się handel na Wall Street. Dow Jones spadł o 0,48 proc., Nasdaq100 stracił 0,42 proc., a S&P500 obniżył się o 0,08 proc.

Odbicie przyszło po zamknięciu sesji kasowej z pomocą lepszych wyników spółek technologicznych. Apple pobił wszelkie oczekiwania analityków dot. przychodów, podczas gdy Facebook odnotował wzrost sprzedaży i liczby użytkowników.

Dziś rano futures na S&P500 rośnie o 0,5 proc., a kontrakt na Nasdaq100 zyskuje 0,8 proc.

W Europie kontrakt na niemiecki DAX jest wyżej o 0,2 proc.

Na FX słabnie dolar. EUR/USD odbija do 1,2130, a GBP/USD wspina się do 1,3960.

EUR/PLN zaczyna dzień tuż pod 4,58, gdzie cofnął się z 4,59 widzianych w środę. Rynek nerwowo wyczekuje orzeczenia TSUE ws. kredytów frankowych.

Na słabym dolarze zyskują surowce przemysłowe. Miedź jest wyżej o 1 proc., a ropa naftowa WTI rośnie o 0,5 proc.

Bitcoin (BTC/USD) spada o 1 proc. pod 54000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin spekulacje | funt szterling | kryptowaluty wykresy | gpw | gpw biomed |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here