Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wrócił ponad 1,30. Złoto pozostaje stabilne przy 1950 USD/ozOdbicie globalnego rynku akcji zostało podtrzymane przez Azję, ale kontrakty na indeksy w Europie i USA przechodzą w ostrożną stabilizację. FX zredukował zmienność w oczekiwaniu na decyzję EBC. Ropa i złoto trzymają poziomy.

Rynek kontynuuje odbicie. S&P 500 w środę najmocniejszy od czerwca

Globalny rynek akcji kontynuuje odbicie, gdyż obawy o wysokie wyceny zostały przysłonięte nadziejami na postęp technologiczny związanymi z wstrzymaniem prac nad szczepionką na COVID-19.

W środę S&P500 wzrósł najmocniej od czerwca (2,01 proc.), a Nasdaq odbił o 2,96 proc., przerywając trzydniową serię spadków o ponad 11 proc.

W Azji nastroje są bardziej opanowane a zwyżki mniejsze. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,9 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,5 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1,1 proc.

Futures na S&P500 zyskuje dziś skromne 0,1 proc., a kontrakt na niemiecki DAX rośnie tylko o 0,3 proc.

Kursy walut: kurs euro (EUR/USD) czeka na decyzje EBC

Na rynku walutowym USD przeszedł w dryf boczny po wczorajszym osłabieniu, gdyż rajd rynku akcji przerodził się w umocnienie ryzykownych aktywów kosztem USD.

EUR/USD na 1,1830 czeka na wydźwięk komunikatu EBC dziś po południu.

GBP/USD wrócił ponad 1,30, choć w tle czają się ryzyka związane z brexitem. Według doniesień UE rozważa podjęcie kroków prawnych przeciwko Wielkiej Brytanii w związku z jej próbą uchylenia części umowy o wystąpieniu.

EUR/PLN zbliżył się do 4,44 na fali poprawy apetytu na ryzyko.

Ropa naftowa WTI stabilizuje się przy 38 USD/b, ok. 2 USD wyżej od wrześniowych dołków. Zwyżki zakłócił raport API, który wskazał na wzrost zapasów surowca o 2,97 mln baryłek (prog. -1,1 mln).

Złoto pozostaje stabilne przy 1950 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here