Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) wraca nad 1,28 USD. Pomógł Bailey z Bank of England
Andrew Bailey, szef BoE

GBP/USD wraca powyżej 1,28 po tym, jak zaczął dzień od schodzenia do 1,2750, a impuls do odbicia pochodzi od szefa Banku Anglii. Bailey powiedział, że techniczne prace nad ujemnych topami procentowymi potrwają jeszcze trochę czasu, a zeszłotygodniowy komunikat nie miał sugerować, że bank wprowadzi ujemne oprocentowanie.

  • Rynek odsuwa wycenę cięcia do 0 proc. z marca do maja 2021 r.

Kurs funta zyskuje dzięki zapowiedziom szefa BoE

Szef BoE powiedział, że zeszłotygodniowe oświadczenie w sprawie ujemnych stóp procentowych nie powinno być dla nikogo niespodzianką. Bank musi wiedzieć, jak zaimplementować ujemne stopy, jednak rynek nie powinien szukać w informacji ukrytego przekazu.

Po wrześniowym komunikacie, gdzie nadmieniono rozpoczęcie prac nad ujemnymi stopami procentowymi, wzrosły oczekiwania, że bank stara się przygotować rynek na decyzję o obniżce nawet już na kolejnym posiedzeniu w listopadzie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here