Naga Markets

Napływ pozytywnych informacji związany z postępem prac nad szczepionkami oraz konstruktywne doniesienia z relacji handlowych USA-Chiny podtrzymują pro-wzrostowe nastroje na rynku akcji. Na FX zyskują GBP, NOK i EUR. Złoto i ropa naftowa są stabilne.
Moderna Inc. twierdzi, że jest bliska zawarcia umowy na dostawę co najmniej 80 milionów dawek szczepionek do Unii Europejskiej.

Na FX zyskują GBP, NOK i EUR

Prezydent Donald Trump powiedział, że leczenie oparte na osoczu krwi oddanym przez osoby, które wyzdrowiały z Covid-19, zostanie rozszerzone. Wcześniej, na starcie poniedziałkowej sesji na Wall Street, Pfizer donosił, że jego szczepiona będzie gotowa do października.Według przedstawienia handlowego USA, Stany Zjednoczone i Chiny rozmawiały o pierwszej fazie paktu handlowego. Obie strony widzą postęp i są zaangażowane w powodzenie umowy.

Ceny akcji rosną w Japonii (1,5 proc.), Australii i Korei Południowej, niezdecydowany handel widać w Chinach (-0,2 proc.), a w Hongkongu obserwowane są spadki (-0,5 proc.). Kontrakty terminowe na S&P 500 poszybowały w górę (0,4 proc.) po tym, jak benchmark osiągnął kolejny rekord wszechczasów (3431). Nasdaq Composite zamknęło się rekordem drugą sesję z rzędu.

Na rynku walutowym risk-on wspiera GBP, NOK, EUR. GBP/USD wraca do 1,31, EUR/USD wyciągnął się do 1,1810. Indeks dolarowy DXY jest dziś niżej o 0,1 proc.
EUR/PLN osuwa się do 4,3840, prawie 3 grosze poniżej poniedziałkowego szczytu.

Ropa naftowa WTI na 42,6 USD/b utrzymuje poziomy zdobyte w poniedziałek, a inwestorzy skupiają uwagę na huraganach atakujących południowe wybrzeże USA i zagrażające pracom platform wiertniczych i rafinerii.
Złoto konsoliduje się przy 1934 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here