Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) walczy z oporem. Ropa WTI rośnie do 42,9 USD/bRynek akcji startuje na zielono, a na FX traci USD. Nastroje kształtują nadzieje wokół dystrybucji szczepionki i ruchów w kwestii pakietu fiskalnego USA. Dodatkowy optymizm w temacie brexitu umacnia GBP.

Rynki ze wzrostowym początkiem tygodnia. Nadzieja na rozpoczęcie szczepień w USA

Rynek akcji w Azji oraz kontrakty futures na indeksy w Europie i USA rozpoczynają tydzień od wzrostów, gdyż inwestorzy czerpią optymizm z postępów w temacie szczepionek oraz pakietu fiskalnego USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szefa rządowego programu przyspieszenia szczepień „jest pełen nadziei”, że szczepienia przeciwko Covid-19 w USA rozpoczną się za mniej niż trzy tygodnie.

Artykuł z Newy York Times wskazuje na możliwość większej elastyczności ze strony Demokratów w zakresie mniejszego, ale szybszego pakietu fiskalnego przed inauguracją Bidena. Zespół Bidena widzi rosnące prawdopodobieństwo, że gospodarka USA zmierza w kierunku podwójnej recesji na początku przyszłego roku i dlatego naciska na Demokratów Izby Reprezentantów, aby rozważyli mniejszy pakiet, który byłby odpowiedni do uzyskania akceptacji Republikanów.

Chiński Shanghai Composite rośnie dziś o 1 proc., a koreański KOSPI zyskuje 1,9 proc. W Japonii jest dzień wolny.

Futures na S&P500 rośnie o 0,3 proc., odbijając po piątkowych spadkach indeksu o 0,68 proc. W Niemczech kontrakt na DAX rośnie o 0,4 proc.

Kursy walut: kurs dolara (USD) pod presją podaży

Na rynku walutowym USD jest pod lekką presją podaży. W przypływie optymizmu tracą też JPY i CHF. EUR/USD powoli wspina się do 1,1880.

GBP/USD na 1,3320 walczy z oporem. Wzrosty na początku tygodnia wiąz się z optymizmem wokół negocjacji brexitu. W artykule dla Financial Times kanclerz skarbu Sunak zbagatelizował ryzyka bezumownego wyjścia z UE.

NZD jest silniejszy po danych o sprzedaży detalicznej za III kw., które wyraźnie zaskoczyły dynamiką 28,0 proc. k/k (prog. 20 proc.). NZD/USD wzrósł do 0,6963.

Złoty kontynuuje dryf – EUR/PLN zaczyna dzień przy 4,47.

Ropa naftowa WTI zyskuje 1,1 proc. do 42,9 USD/b. Rynki surowcowe odzwierciedlają pozytywne nastroje, a traderzy optymistycznie patrzą na ożywienie popytu na ropę.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here