Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) w tym tygodniu między 1,32-1,36 - prognozuje INGNowy tydzień na rynkach, to także kolejny tydzień bezpośrednich negocjacji handlowych między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Analitycy ING zwracają uwagę, że ostatnio obie strony zwracały uwagę na utrzymujące się różnice, co nieco zmniejszyło szanse na zawarcie porozumienia. Kurs funta (GBP/USD) zyskuje ponad 0,3 proc.

  • Wybór właściwego momentu na ogłoszenie porozumienia lub jego braku jest trudny
  • Czas ucieka coraz szybciej
  • Notowania GBP nadal pozostają w zakresie handlu z piątku

Na funcie nie wycenia się najgorszego scenariusza

Według ING, rynek jest coraz bardziej zaniepokojony potencjalnym brakiem umowy, ale poziomy, na których handlowany jest funt wciąż wskazują, że wyceniana jest bardzo niewielka część najgorszego scenariusza.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

W związku z tym, gdyby negocjacje ostatecznie się załamały reakcja spadkowa powinna być nadal asymetryczna.

Wybór odpowiedniego momentu na oficjalne ogłoszenie zawarcia porozumienia lub jego braku jest skomplikowany, biorąc pod uwagę liczbę opóźnień. Jednak czas rzeczywiście ucieka coraz szybciej i powinniśmy przynajmniej zobaczyć w tym tygodniu, jak bilans bardziej zdecydowanie przechyla się w kierunku jednego z dwóch wyników, oczekuje ING.

Pozostajemy w opinii, że umowa (chociażby „okrojona”, skupiająca się głównie na handlu, a nie usługach) zostanie zawarta, więc zachowujemy pozytywne nastawienie do GBP – prognozuje ING.

Kalendarz makro wygląda bardzo spokojnie dla Wielkiej Brytanii w tym tygodniu i są tylko dwa przemówienia Silvany Tenreyro z BoE, na które trzeba mieć oko. Cała reszta będzie się tyczyć kwestii Brexitu.

GBP/USD nadal w zakresie piątkowej sesji

Chociaż kurs funta nieznacznie się dziś umacnia, to i tak notowania pozostają w zakresie handlu z piątku. Ponadto, para walutowa GBP/USD uwięziona jest w zakresie między oporem przy 1,3400 a wsparcie w okolicach 1,3270.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

ING przyjmuje nieznacznie bycze nastawienie na ten tydzień. Kurs GBP/USD ma poruszać się w zakresie 1,3200 – 1,3600. Ponadto, ten drugi poziom to miesięczny target.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here