Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) w górę do 1,34 USD po doniesieniach BBC, euro czeka na FOMCNieco więcej optymizmu przewija się przez rynki w środę z pomocą postępów w pracach nad pakietem fiskalnym USA i pozytywnego szumu wokół brexitu. Rynki w Azji zyskują, ale FX w ostatnich godzinach jest bez kierunku. Inwestorzy wyczekują decyzji Fed dziś wieczorem.

Kurs funta podbił do 1,34 USD, kurs euro dryfuje przy 1,21

Japoński Nikkei225 wzrósł dziś o 0,3 proc., koreański KOSPI zyskuje 0,5 proc., choć chiński Shanghai Composite pozostaje na poziomie odniesienia. Futures na S&P500 jest bez zmian po tym, jak wczoraj rynek kasowy wzrastał (1,29 proc.).

Te artykuły również Cię zainteresują
Przywódca większości w Senacie Mitch McConnell powiedział, że zatrzyma ustawodawców w Waszyngtonie do czasu zawarcia umowy. Pierwotnie od 18 grudnia miała się rozpocząć przerwa w obradach aż do stycznia.

GBP/USD podbił do 1,3465 na optymizmie wokół brexitu i wstępnych doniesieniach od redaktora BBC, który napisał na Twitterze: „Wielki szum w ostatniej godzinie wśród posłów torysów, że Wielka Brytania zmierza w kierunku porozumienia w sprawie Brexitu z UE. Eurosceptycy są pewni, że będą zadowoleni ”. Inne źródła medialne temperowały entuzjazm, sugerując, że obie strony pozostają zdystansowane w kluczowych kwestiach (rybołówstwo, równe szanse i zarządzanie). W rezultacie jest bardziej prawdopodobne, że umowa zostanie zawarta później, niż wcześniej względem końca roku.

Poza tym inwestorzy czekają na aktualizację indeksów PMI w Europie oraz decyzję FOMC w sprawie polityki monetarnej.

Rynek FX spędza ostanie godziny bez wybranego kierunku. EUR/USD dryfuje blisko 1,2160. USD/JPY osuwa się do 103,50. AUD/USD wspina się z powrotem do 0,7160.

EUR/PLN kontynuuje trend boczny w przedziale 4,43-4,4450.

Złoto zyskuje nieznacznie (0,14 proc.) do 1856 USD/oz.

Ropa WTI spada o 0,3 proc. do 47,5 USD/b. Rynek spokojnie przyjął raport API wskazujący na spadek zapasów ropy w USA o 3,52 mln baryłek w ubiegłym tygodniu (prog. -3,65 mln).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here