Naga MarketsKurs GBP/USD tylko w tymczasowej zwyżce wg MUFG, który rekomenduje shortKurs funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego (GBP/USD) we wrześniu opadł o ponad 2% i zakończył miesiąc na poziomie 1,347 dol. Październik przyniósł jednak odwrócenie tendencji spadkowej, a notowania pary odzyskały niemal cały zakres przeceny z poprzedniego miesiąca i są obecnie na 1,373 dol. Mimo tego, analitycy MUFG rekomendują short na GBP/USD uznając obecną zwyżkę za tymczasową.

  • Problemy logistyczne w UK mogą się jeszcze nasilić w kolejnych miesiącach zdaniem MUFG
  • Spowolnienie wzrostu gospodarczego i wysoka inflacja mogą zaważyć na GBP
  • Podwyżka stóp procentowych przez BoE jeszcze w tym roku nie jest wykluczona, choć otoczenie makroekonomiczne nie jest korzystne
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

GBP/US: MUFG rekomenduje krótką pozycję na funcie

Kurs funta do dolara (GBP/USD) zyskiwał w ostatnich tygodniach, po tym gdy odbił od wsparcia nieco powyżej 1,34 dol. wraz z początkiem października.Funt korzystał ze wsparcia wywołanego poprawą nastawienia do ryzyka wśród inwestorów na globalnych rynkach w ostatnim czasie i odbił po wyprzedaży jaka miała miejsce we wrześniu. Pozwoliło to na wzrost GBP/USD, ale także wpłynęło na rentownośc brytyjskich obligacji. – stwierdzili analitycy MUFG.

Jednak zdaniem analityków MUFG, kurs GBP/USD niekoniecznie musi kontynuować trend wzrostowy z uwagi na czynniki, które wpłyną na USD. Chodzi głównie o spodziewany początek taperingu przez Fed jeszcze w tym roku, co miałoby wywołać umocnienie amerykańskiej waluty.

Fed zasygnalizował w zeszłym tygodniu, że zmierza w kierunku ograniczenia luzowania ilościowego wcześniej niż się spodziewano. Najbardziej spodziewanym początkiem tego procesu jest połowa listopada lub połowa grudnia. Oczekiwane zakończenie ma nastąpić do końca drugiego kwartału przyszłego roku. – podkreślili eksperci MUFG.

Zobacz również: Kurs euro do dolara przed odczytami flash PMI. ING spodziewa się dalszej zniżki

Tymczasem, zdaniem analityków ING FX rynek wycenia obecnie podwyżkę stóp procentowych przez Bank of England nawet jeszcze w tym roku.

Po drugie, spodziewamy się, że połączenie dwóch innych czynników: spowolnienia wzrostu gospodarczego w ujęciu globalnym i wyższej inflacji, która wynika z trwających problemów z łańcuchami dostaw, okaże się sporą przeszkodą dla ryzykownych aktywów i walut o wysokim współczynniku beta jak np. GBP. – skomentowali analitycy MUFG.

Kurs GBP/USD tylko w tymczasowej zwyżce wg MUFG, który rekomenduje short
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Po trzecie, negatywny wpływ problemów logistycznych w Wielkiej Brytanii może okazać się jeszcze poważniejszy w nadchodzących miesiącach, gdy gospodarka będzie nadal zwalniać. Ewentualna podwyżka stóp procentowych ze strony Bank of England w sytuacji spowolnienia wzrostu raczej nie przełoży się na umocnienie funta. Rosnące oczekiwania inflacyjne sprawiły, że realne stopy procentowe w Wielkiej Brytanii są jeszcze mniej atrakcyjne. – dodali.

Zatem, analitycy MUFG rekomendują otwarcie pozycji krótkiej wobec kursu GBP/USD (rekomendacja przy GBP/USD na 1,3690 dol.) z celem jej zamknięcia na 1,32 dol. i zalecanym przez nich stop lossem na 1,3950 dol.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here