Naga MarketsW dniu obchodów Święta Dziękczynienia w USA rynki w Azji zachowują spokój z lekkim przechyleniem w stronę osłabienia USD. Minutki FOMC nie wpłynęły na obraz rynku. Bitcoin zalicza silną przecenę o ponad 1000 USD.

Minutki FOMC nie wpłynęły na obraz rynku

Globalny rynek akcji pozostaje w pozytywnym nastroju, jednak perspektywa przerwy świątecznej w USA ogranicza obroty i zmienność.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 0,9 proc., chiński Shanghai Composite jest ledwo powyżej zera, a koreański KOSPI zyskuje prawie 1 proc.

Kontrakt na DAX zyskuje niecałe 0,2 proc. Po tym , jak wczoraj S&P500 cofnął się z rekordowych poziomów (-0,16 proc.), dziś futures odbija o 0,3 proc.

Na rynku walutowym widać utrzymującą się presję na USD z indeksem DXY spadającym pod 92,0. EUR/USD wyciągnął się ponad 1,1930, a AUD/USD na 0,7364 ugruntowuje przełamanie oporu 0,7345. GBP/USD trzyma się pod 1,34.

Dolarowi nie pomógł lekko jastrzębi wydźwięk minutek FOMC, gdzie choć wskazano, że strategia skupu aktywów może być „w miarę szybko” zaktualizowana, to nie zasygnalizowano prędkiej potrzeby do działania.

Złoty bez zmian – EUR/PLN dryfuje ponad 4,46.

Na rynku towarowym ceny ropy walczą o pięty dzień wzrostów. Niespodziewany spadek zapasów ropy w USA przyczynił się do pozytywnego nastroju wynikającego z nadziei na ożywienie popytu. W ostatnich godzinach handel się ustabilizował z WTI na 45,7 USD/b, a Brent po 48,7 USD/b.

Wstrząsy dosięgnęły rynku kryptowalut, gdzie Bitcoin tąpnął o 6 proc. i ponad 1000 USD z powrotem pod 17900 USD, przerywając gorączkowy rajd w stronę historycznych szczytów (19511 USD) i ożywiając spekulacje wokół trwałości boomu na kryptowaluty. Obawy o potencjalne zaostrzenia amerykańskich przepisów dot. kryptowalut, a także realizacja zysków pomagają wyjaśnić czwartkowy spadek cen.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here