Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) traci wczorajsze zyski, inflacja rośnie w UKKurs funta (GBP) na fali słabnącego dolara wybija się do najwyższych poziomów notowanych w tym roku z impetem przebijając we wtorek opór na 1,3200 i wczorajszy dzień kończąc z 1,04% wzrostem oraz kursem 1,32387. Środa przynosi na ten moment nieznaczną obniżkę kursu względem wtorku, choć wcześnie rano był on nawet na 1,32671.

  • Z Wielkiej Brytanii napływają dane dotyczące rosnącej inflacji
  • W tym tygodniu można się spodziewać się informacji na temat negocjacji między UK i UE
  • W piątek opublikowany zostanie wskaźnik PMI dla USA i Wielkiej Brytanii

Kurs funta (GBP/USD) we wtorek mocno w górę

Kurs funta w środę oscyluje wokół wczorajszej ceny zamknięcia i obecnie jest na poziomie 1,32306.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskaźnik MACD wskazuje wzrostowy sygnał poprzez przecięcie linii sygnałowej od dołu, choć warto przyznać, że obecnie RSI wskazuje raczej na wykupienie brytyjskiej waluty względem dolara. Możliwe, że kurs wróci w okolice 1,31500 do linii trendu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec czerwca, jak już miało to miejsce wcześniej. Jednak długoterminowym celem nadal są poziomy z grudnia 2019 roku na 1.35000

W przypadku przebicia trendu wzrostowego w dół, możliwa jest kontynuacja spadków do 1,31000, a może nawet do 1,28000. Jednak taki scenariusz będzie realizowany raczej w przypadku aprecjacji dolara.

Zobacz również: Blok po 22 – 18 sierpnia 2020: GBP/USD, Złoto

Wielka Brytania: inflacja w lipcu większa względem czerwca

Opublikowane dziś rano dane dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii pokazują wzrost cen w lipcu w Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim podrożała odzież, wyposażenie domu oraz wzrosły ceny paliw.

Wskaźnik CPIH dla UK wyniósł w lipcu 1,1% w ujęciu rocznym, czyli więcej niż 0,8% w czerwcu. Natomiast znacznie częściej używany wskaźnik inflacji CPI wykazał 1% rdr w lipcu względem 0,6% w czerwcu.

W środę miejsce będzie miało wystąpienie FOMC, w którym przedstawiciele Fed zaprezentują przyszłe plany polityki monetarnej, a inwestorzy spodziewają się przede wszystkim nowych wytycznych dotyczących celu inflacyjnego. Możliwe jest nawet, że Fed wprowadzi kontrolę krzywej dochodowości obligacji.

W piątek pojawią się dane PMI dotyczące aktywności gospodarki w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, które mogą nieco ostudzić bycze sentymenty względem kursu funta. Możliwe także, że jeszcze w tym tygodniu spodziewać się możemy informacji na temat negocjacji między Unią Europejską a Wielką Brytanią, jednak ciężko określić, jak zareaguje kurs brytyjskiej waluty, niemniej takie wiadomości wpłyną na zwiększoną zmienność notowań.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here