Naga MarketsBanknoty funta szterlinga (GBP) o nominale 5, 10 oraz 20O godzinie 10:30 poznaliśmy dane odnośnie sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Wskaźnik w listopadzie wzrósł 1,4% miesiąc do miesiąca. Oczekiwano wzrostu na poziomie 0,3, dane były więc dużo lepsze od oczekiwań. W ujęciu rocznym dynamika sprzedaży wyniosła 3,6%, wobec prognozowanego wzrostu na poziomie 2,0%. Kurs funta testuje barierę przy 1,2700.


Wzrost z wyłączeniem paliw wyniósł 1,2% w ujęciu miesięcznym (prognoza 0,2%) i 3,8% w ujęciu rocznym (prognoza 2,3%). Dodatkowo zrewidowane w górę zostały dane z ubiegłego miesiąca. Odczyty są więc jak najbardziej pozytywne. Nie widać jednak wyraźnej reakcji na funcie, który co prawda zyskuje, natomiast prawdopodobnie z powodu osłabienia się dolara. Cały czas nad funtem brytyjskim ciążą obawy związane z Brexitem. Uczestnicy rynku wyczekują na dalszy rozwój sytuacji. Od wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zależy bowiem przyszłość gospodarki i działań, które będzie podejmował Bank Anglii.

Wykres dane sprzedaż detaliczna
Wykres: sprzedaż detaliczna rok do roku

Sytuacja techniczna na wykresie GBP/USD

Aktualnie po raz kolejny jest testowany opór przy 1,2700. Jego wybicie góra powinno dać sygnał chociaż do większej korekty wzrostowej. Gdyby poziom został przełamany, to celem dla kupujących powinien być okolice mierzenia 61,8%, gdzie wypada równość z poprzednim ruchem wzrostowym – nawet 1,2950.

Wykres pary walutowej GBP/USD
GBP/USD interwał H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here