Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) testował 1,36, dolar czeka na KongresTydzień ze Świętami Bożego Narodzenia z reguły jest okresem spokoju na rynkach finansowych, co jest wynikiem mniejszej aktywności inwestorów. Czy w tym roku będzie podobnie?

Kurs funta przed świętami testował poziomy 1,36

W Europie inwestorzy mogą śledzić losy rozmów na temat umowy handlowej Unii Europejskiej z Wielką Brytanią. Wydaje się, że w ostatnim czasie pojawiły się postępy w pracy nad porozumieniem, co mogło przełożyć się na umocnienie GBP, który także mógł korzystać na słabości USD. Kurs GBP/USD wzrósł pod koniec tygodnia powyżej 1,3600, czyli do poziomu, który mógł być celem dla handlujących pod zawarcie umowy między Wielką Brytanią i Unią.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie notowania cofają się spod tego poziomu, będącego także potencjalnym oporem. Wydaje się, że rozwiązania poszczególnych kwestii umowy mogą pojawić się już w ten weekend lub na początku przyszłego tygodnia. Stąd też warto uważać na ewentualne luki cenowe po weekendzie. Rynek opcji walutowych zdaje się wskazywać na to, że zmienność na początku przyszłego tygodnia może być podwyższona, ale mniejsza niż w tygodniu ubiegłym.

Kurs dolara zależny od tego co zrobi rząd

W Stanach Zjednoczonych nie dość, że rośnie liczba nowych przypadków COVID-19, osób hospitalizowanych i przypadków śmiertelnych, to jeszcze amerykańscy politycy nie są się nadal w stanie porozumieć się co do pakietu fiskalnego, a na dodatek po raz kolejny grozi im tzw. government shutdown. Oznacza to, że jeśli nowy budżet nie zostanie przyjęty, to gdy skończą się pieniądze na funkcjonowanie obecnej administracji, większość pracowników budżetówki pójdzie na przymusowe urlopy.

Kongres musi zatem szybko głosować nad budżetem na 2021 r., aby uniknąć długotrwałego zamknięcia rządu. Zatwierdzenie zarówno budżetu, jak i pakietu stymulacyjnego o wartości ok. 900 miliardów dolarów, w najbliższych dniach spotkałoby się prawdopodobnie z dużym optymizmem ze strony inwestorów, co mogłoby podtrzymać dobre nastroje na giełdach w końcówce roku, ale także mogłoby oddziaływać na dolara pod kątem jego osłabienia. W przeciwnym razie może pojawić się dość duża nerwowość na rynkach finansowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here