Naga MarketsKilka dni temu pisałem, że taktyka tzw. sprzedaży górek na tej parze może okazać się interesująca w kontekście rosnącego ryzyka związanego z możliwymi perturbacjami wokół Brexitu (o tym, czy politycy rzeczywiście będą potrafili rzeczowo rozmawiać o nowej umowie, dowiemy się dopiero w końcu czerwca, ale decyzja o braku wydłużenia okresu przejściowego została już przesądzona).

Decydenci nieoczekiwanie zdecydowali się dwukrotnie mniejsze zwiększenie skali programu QE

Reakcja na dzisiejszy komunikat Banku Anglii o godz. 13:00 dobrze wpisała się w ten schemat – decydenci nieoczekiwanie zdecydowali się dwukrotnie mniejsze zwiększenie skali programu QE (o 100 mld GBP zamiast 200 mld GBP), a zapiski z posiedzenia nie pokazały dyskusji o ujemnych stopach.

Optymizm szybko jednak wyparował po tym, jak szef BOE wspomniał o dużej niepewności i ryzyku dla prognoz gospodarczych, a także zaznaczył, że ws. QE nie ma obecnie planów ograniczenia skali zakupów, a Bank jest w stanie dalej działać w razie potrzeby.

Na wykresie GBPUSD widać naruszenie ostatniego dołka z 15 czerwca przy 1,2453, co zwiększa prawdopodobieństwo przyspieszenia tendencji spadkowej. Uwagę zwraca też pogorszenie się nastrojów na giełdach, co zwyczajowo nie premiuje ryzykownego funta.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres godzinowy GBPUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here