Naga Markets

Jeden funt szterling i dolar amerykańskiBiorąc pod uwagę, że zacieśnienie polityki pieniężnej przez Bank Anglii ma być opóźnione w stosunku do Rezerwy Federalnej i nie spełni oczekiwań rynku, analitycy Wells Fargo spodziewają się ponownej presji spadkowej na funcie. To też sprawia, że oczekują oni deprecjacji pary GBP/USD do poziomu 1,1200 lub poniżej na przełomie 2022/ 2023 roku.

Kurs funta spadnie poniżej 1,12 USD

– Nasza perspektywa podwyżek stóp Banku Anglii kontrastuje z bardziej agresywną ścieżką zacieśniania oczekiwaną przez Rezerwę Federalną. Jest ona również znacznie mniejsza niż podwyżki stóp, które są obecnie wyceniane przez rynki, które przewidują szczyt stopy Banku Anglii w pobliżu 4,50% około połowy 2023 roku. Ponieważ Bank Anglii pozostaje w tyle za Fedem i nie spełnia oczekiwań rynku, spodziewamy się, że kurs GBP/USD znajdzie się pod ponowną presją, spadając do poziomu 1,1200 USD lub poniżej pod koniec 2022 r./na początku 2023 r. – wskazali ekonomiści Wells Fargo.Warto w tym miejscu zaznaczyć, że 1,12 byłoby najniższym poziomem od początku 1985 roku.

– W miarę jak gospodarka amerykańska również popadać będzie w recesję, a Fed zbliżać się będzie do końca cyklu zacieśniania, spodziewamy się pewnego odbicia funta, choć w obliczu własnych wyzwań gospodarczych to odbicie powinno być skromne. Prognozujemy kurs GBP/USD na poziomie 1,1500 USD do końca 2023 roku – dodali eksperci Wells Fargo.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

XTB
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDlaczego NFT się sprzedają? Co stoi za fenomenem tokenów światowych domów mody?
Następny artykułKurs EUR/USD i EUR/PLN na zakończenie tygodnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here