Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) spada najsilniej od 6 m-cy. Komentuje Marek RogalskiW środowej odsłonie Świata Walut na antenie Comparic24.tv, Marek Rogalski z DM BOŚ omawia sytuację na funcie szterlingu, który jest wyprzedawany najsilniej od marcowych dołków oraz zadaje pytanie, czy na Wall Street rozpoczyna się głębsza korekta, czy też rynek był jedynie świadkiem kilkudniowego odreagowania.

  • 9 września funt szterling kolejny dzień z rzędu jest najsłabszą walutą w gronie G8 i traci do dolara amerykańskiego 0,4%
  • Para walutowa GBP/USD przebija poziom 1,30 USD i od początku tygodnia traci 2,6%, najwięcej od dołków z początku marca bieżącego roku
  • W tym samym czasie silną przecenę notowała amerykańska giełda, na której indeks S&P 500 osuwał się o 2,8% i zamykał na poziomie 3331 pkt., a Nasdaq po deprecjacji o 4,1% spadał poniżej 11 tys. pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta łamie wsparcia jak zapałki. GBP/USD ze wsparciem dopiero na 1,28

Notowania GBP/USD jeszcze wczoraj złamały ważny rejon wsparcia przy 1,30. Od początku tygodnia spadliśmy już o ponad 300 pipsów, a od 1 września ponad 500. Na rynku widać coraz większe obawy związane z potencjalnymi działaniami premiera Johnsona, który będzie chciał dość brutalnie targować się z Unią Europejską o korzystne zapisy w przyszłej umowie handlowej – komentował Marek Rogalski.

Jak widać na poniższym wykresie, niepewność wokół Brexitu w połączeniu z odbudowującym się dolarem powoduje, że kurs funta osuwa się szóstą sesję z rzędu i pokonuje poziom 1,30 USD oraz 50 EMA. W efekcie, najbliższa strefa wsparcia to dopiero poziom maksimów czerwcowych, tuż nad pułapem 1,28 USD.

Kurs funta silnie traci i zmierza w kierunku szczytów z początku wakacji. Źródło: Tradingview.com

Marek Rogalski we wtorek był zdania, że wsparcie 1,30 wytrzyma i rynek nie będzie w stanie go wybić, stało się jednak inaczej. Nadal może to być jednak fałszywe wybicie i pułapka na posiadających krótkie pozycje. Jeżeli jednak środowa sesja zamknie się poniżej nowego oporu, wtedy dalsze spadki pozostają nieuniknione.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWall Street z problemami, kurs dolara nadal korzysta z osłabienia giełd
Następny artykułSaxo Bank: stopa bezrobocia zahamowała i wynosi 8,3%
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here