Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) słabnie w związku z BrexitemZgodnie z oczekiwaniami z rana, wątek zamieszania wokół Brexitu zaczyna ciążyć brytyjskiej walucie. Rynek obawia się tego, co wydarzy się w środę – według doniesień rząd premiera Borisa Johnsona może wtedy przedstawić nowe założenia wobec Irlandii Północnej, które wywracają wcześniejsze ustalenia z UE.

Zamieszanie wokół Brexitu nie sprzyja notowaniom funta

Brytyjczycy uważają, że takowe obowiązywałyby przy założeniu, że uda się wynegocjować nową umowę handlową z Unią, jaka obowiązywałaby po Brexicie – inaczej warunki są inne, co grozi scenariuszem przywrócenia twardej granicy pomiędzy Irlandiami. To już budzi duży sprzeciw po stronie Unii, czego wyraz dała dzisiaj szefowa Komisji Europejskiej. Niewykluczone jednak, że jest to element brutalnej gry Borisa Johnsona w ostatniej fazie negocjacji, który chce tym samym złamać opór Brukseli w kluczowych sprawach.

Niemniej skutecznie psuje to nastroje wokół funta. Na wykresie GBPUSD mamy złamanie linii wzrostowej trendu rysowanej od końca czerwca b.r. przy 1,3190. To może zwiększać prawdopodobieństwo spadku w okolice 1,2975-1,3000.

Wykres dzienny GBPUSD

Zestawienie stóp zwrotu pokazuje, że funt traci dzisiaj najbardziej wobec… polskiego złotego. Spadek wynosi już 5 groszy. Na wykresie widać, że psychologiczna bariera 5,00 może być mocnym oporem.

Wykres tygodniowy GBPPLN

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here