Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) rośnie w czwartek, euro (EUR/USD) w konsolidacji nad 1,20Protokół z posiedzenia FOMC dał nieco wytchnienia ryzykownym aktywom – wydaje się, że komitet jest świadomy nadchodzącego skoku inflacji w USA w drugim kwartale i mało prawdopodobne jest, by przesadził z reakcją ze strony polityki pieniężnej. Kurs dolara, w efekcie notował drugi dzień wzrostów z rzędu, a para walutowa EUR/USD znalazła się w fazie konsolidacyjnej.

  • Kurs euro według ING będzie obecnie poruszał się w bezpiecznej odległości nad poziomem 1,20
  • Funt pozostaje najbardziej odporny na chwilowe umocnienie dolara, w efekcie czego para walutowa GBP/USD powinna przebić poziom 1,40
  • To właśnie kurs funta w czwartek rośnie najsilniej do dolara. Na drugim miejscu znajdują się AUD i NZD

Protokoły FOMC zapewniły kursowi dolara odrobinę wytchnienia

Fed nie będzie reagował na zmiany gospodarcze, dopóki nie upewni się, że inflacja przez jakiś czas będzie na dobrej drodze do przekroczenia 2%, twierdzą analitycy ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomimo znacznego wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych w tym roku, waluty rynków wschodzących pozostają stosunkowo odporne. Nie tylko wyceny walut EM nie są nadmiernie napięte, wiele walut EM (głównie poza Azją) korzysta z rosnących cen surowców, ale dopóki wzrostowi rentowności amerykańskich obligacji skarbowych towarzyszyć będzie poprawa globalnych perspektyw gospodarczych, ten segment rynku walutowego powinien nadal wykazywać oznaki względnej odporności.

Patrząc w przyszłość, jeśli Fed zdoła utrzymać się na cienkiej granicy między poprawą danych gospodarczych a poprawą swojej komunikacji rynkowej, kolejny uporządkowany wzrost rentowności obligacji skarbowych nie powinien zakłócić konstruktywnej perspektywy dla cyklicznych wysokodochodowych instrumentów walutowych EM w nadchodzących miesiącach – wyjaśnia Peter Krpata z ING.

Kurs euro: EUR/USD czeka konsolidacja

Wraz ze stabilizacją rentowności amerykańskich papierów skarbowych i umiarkowanym spadkiem na rynkach akcji w ciągu nocy, EUR/USD powinien konsolidować się i pozostać powyżej poziomu 1,2000.

Eurodolar po protokołach FOMC notował silniejszy spadek o 0,6%, jednak w czwartek nieznacznie odbija utrzymując się w bezpiecznej odległości od głównego wsparcia, które dodatkowo wzmacnia średnia ze 100 ostatnich sesji.

W Szwecji, styczniowa inflacja CPIF prawdopodobnie wykaże silne odbicie do 1,7%. Choć może to doprowadzić do silnego umocnienia SEK w dniu dzisiejszym, wzrost korony powinien być krótkotrwały, gdyż jest mało prawdopodobne, by wpłynął na stanowisko Riksbanku, który spodziewa się zmienności inflacji w najbliższym czasie.

Funt to najbardziej odporna waluta G10 w stosunku do USD

Pomimo trudnego środowiska ryzyka, kurs funta pozostaje najbardziej odporną walutą G10 w stosunku do USD, korzystając z ponownej oceny perspektyw gospodarczych Wielkiej Brytanii, jak również z niezbyt napiętego pozycjonowania spekulacyjnego (kluczowy czynnik odróżniający GBP od EUR).

Gdy EUR/USD ustabilizuje się, kwestią czasu przebicie przez GBP/USD poziomu 1,40 dol., na które liczy ING.

TRY: Bank centralny pozostanie na stanowisku, podczas gdy lira cieszy się wątpliwościami

Pomimo wysokich ryzyk dla stabilności cen i koncentracji banku centralnego na wiarygodności, bank prawdopodobnie utrzyma dziś stopę procentową na niezmienionym poziomie 17% i pozostanie w trybie „pożyjemy zobaczy”, ponieważ jego obawy przesuną się na perspektywy inflacji w średnim terminie.

Ponieważ nie oczekuje się żadnych zmian, wpływ na TRY powinien być ograniczony. Do tej pory rynek dawał lirze powody do zwątpienia, a waluta ta zachowywała się lepiej niż większość innych walut rynków wschodzących podczas wyprzedaży spowodowanej wzrostem rentowności lokalnych obligacji.

Należy również zauważyć, że w porównaniu do zacieśnia polityki z 2013 roku, lira wygląda obecnie na bardziej odporną na pewne fundamentalne wskaźniki: wycena jest bardziej atrakcyjna (obecnie jest niedowartościowana według wskaźników ING), a pozycja na rachunku bieżącym jest również lepsza niż w 2013 roku, kiedy Turcja cierpiała z powodu jednego z największych deficytów na rachunku bieżącym wśród krajów rozwijających się.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty prognozy | funt szterling | kurs euro w czasie rzeczywistym | co znaczy blik | bitcoin prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPre-Market: DAX nadal między PK a S1. Co dalej z rynkami?
Następny artykułTesla skorzystała z usług jednej z dużych giełd kryptowalut. Znamy jej nazwę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here