Banknoty funta szterlinga (GBP) o nominale 5, 10 oraz 20Notowania funta szterlinga w stosunku do dolara amerykańskiego rosną podczas poniedziałkowego popołudnia. Perspektywa najbliższych tygodni dla rynku funta nadal jest wzrostowa, mimo, że para GBP/USD wykonała już relatywnie duży ruch odrabiając dużą część strat z listopada oraz grudnia ubiegłego roku. Średnioterminowy cel nadal oscyluje wokół poziomu 1.30300 a to oznacza, że para ma potencjał wzrostu jeszcze łącznie około 170 pipsów. 


Ubiegły rok nie sprzyjał rynkowi funta, a ledwie rozpoczęcie 2019 roku zwiastuje znaczne odbicie co może przyczynić się do znacznego odrobienia strat na parze GBP/USD. Podczas dzisiejszego porannego przeglądu – poranka z rynkami – została omówiona między innymi sytuacja na parze, gdzie wyraźnie wskazywane zostało, że potencjał dalszych wzrostów jest zauważalny, oraz fakt, że podczas dzisiejszej sesji rynek powinien przekroczyć poziom przynajmniej 1.2890. Jednak co dalej?

Notowania GBP/USD rosną – obecny scenariusz

Przyglądając się notowaniom z interwału H4 wyraźnie widoczna jest presja popytowa, która powinna przerodzić się w osiągnięcie średnioterminowego celu dla pozycji długich – lub swing-long – na poziomie wspominanym już powyżej – 1.30300. Aktualnie, brakuje 170 pipsów, jednak przy obecnej tendencji wzrostowej para ma szansę wykonać ten ruch do końca tygodnia. Istotnym poziomem oporowym w tym momencie zdaje się być poziom 1.28900 – a jego przekroczenie oraz re-test potwierdzający znaczenie poziomu powinien wygenerować kolejną falę wzrostów całkowicie odwracając tendencję na wzrostową.

wykres GBPUSD H4 14.01.2019
GBPUSD H4 14.01.2019

Negacją dalszych perspektyw wzrostowych dla pary GBP/USD byłoby przekroczenie poziomu zaznaczonego na powyższym wykresie jako miejsce potencjalnej na dziś korekty – 1.27910, który wygenerować powinien sygnał spadkowy mogący przetestować strefę 1.27000. Oznaczać to będzie jednocześnie słabość pary i dalsze możliwości wzrostów zostaną odłożone na czas ponownego znalezienia się wykresu powyżej istotnej strefy 1.28400.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here