Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) rośnie do 1,4170. Na FX wyraźnie traci dolarHandel w Azji przebiegał w pozytywnych nastrojach, pomimo negatywnego wydźwięku sesji w USA. We wtorek rano wyraźnie traci dolar, a na rynek surowców wraca optymizm.

Kurs funta umacnia się względem dolara, Wall Street kończyło dzień pod kreską

W poniedziałek akcje na Wall Street taniały przy rosnących rentownościach papierów skarbowych. W swoim wystąpieniu wiceszef Fed Clarida próbował przekonać inwestorów, że fatalne odczyty NFP za kwiecień wskazują na konieczność utrzymywania akomodacyjnej polityki pieniężnej. Słowa przeszły jednak przez rynek bez echa. We wtorek rano rentowności amerykańskich 10-latek znajdują się na poziomie 1,64 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wall Street kończyło dzień pod kreską. Dow Jones stracił 0,16 proc., S&P500 spadał o 0,25 proc., a notowania technologicznego indeksu Nasdaq100 cofnęły się o 0,38 proc.

Informacja o planowanej fuzji Discovery oraz części biznesu AT&T wywołała dużą zmienność na tych walorach. Początkowo akcje DISCA.US drożały o ponad 8 proc., aby dzień zakończyć około 5 proc. poniżej poziomów odniesienia.

Rynki azjatyckie dały więcej powodów do optymizmu. Główne benchmarki postawiły opór sprzedającym i kończyły dzień na wyraźnym plusie. Japoński Nikkei225 dodał 2,24 proc., a notowania Hang Seng rosły o 1,15 proc. Powyżej poziomów odniesienia dzień kończył również Shanghai Composite, który rósł o 0,1 proc.

Futures na niemiecki indeks DAX30 zwiastuje pozytywny start notowań.

Na FX wyraźnie traci dolar, który we wtorek rano jest najsłabszą walutą w przestrzeni G10. EUR/USD znajduje się przy 1,2165, a GBP/USD rośnie do 1,4170.

Inwestorzy wykazują duży apetyt na waluty z antypodów. Aussie rośnie do 0,7790, a kivi umacnia się do 0,7235.

invest

Nieco silniejszy jest złoty, który traci jedynie względem funta szterlinga. EUR/PLN znajduje się przy 4,5290

Ceny kontraktów na ropę naftową zwyżkują, a na wykresie ropy WTI obserwujemy test ważnego oporu. Baryłka surowca kosztuje około 66,4 USD. Ropa spod znaku Brent wyceniana jest przez rynek na 69,8 USD.

Silne jest złoto, które wyłamało się górą z formacji klina i kontynuuje wędrówkę na północ. Uncja kruszcu kosztuje około 1870 USD.

Domykanie zleceń obronnych ustawionych przy szczytach ze stycznia pomaga w odbiciu bitcoina. Kurs BTC/USD odbija skromnie o około 0,7 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig forum | notowania wig20 | nasdaq | pkp cargo kurs | zł kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here