Naga MarketsSpokojny przebieg sesji w Azji przy zamkniętych z powodu święta kluczowych giełdach w regionie. Kontrakty na indeksy w USA i Europie są wyżej. USD jest słabszy. Rozmowy nad pakietem fiskalnym w USA wciąż trwają.

Kontrakty na indeksy w USA i Europie są wyżej

Pozytywne nastroje zapewniają nadzieje, że Demokraci i Biały Dom mogą osiągnąć porozumienie w sprawie pakietu fiskalnego.

Demokraci z Izby Reprezentantów zostali zmuszeni do odłożenia na czwartek głosowania w sprawie pakietu w wysokości 2,2 bln USD, aby dać więcej czasu na rozmowy z Białym Domem.

Propozycja sekretarza skarbu USA Mnuchina skierowana do przewodniczącej Izby Reprezentantów Pelosi w środę została wyliczona na 1,62 bln USD.
Rynki w trakcie sesji azjatyckiej były spokojne za sprawą świąt i zamknięcia giełd w Chinach, Hongkongu, Korei Południowej i na Tajwanie. W Tokio handel został wstrzymany z powodu problemów technicznych.

Futures na S&P500 rośnie dziś o 0,4 proc. po środowym zamknięciu handlu kasowego wzrostem o 0,83 proc. Kontrakt na niemiecki DAX jest wyżej o 0,4 proc.

Na FX indeks DXY obniża się o 0,2 proc. do 93,70, znak umiarkowanego risk-on. W segmencie G10 odbijają NOK, SEK , AUD i NZD.

EUR/USD wspina się na 1,1750, GBP/USD rośnie do 1,2940. EUR/PLN konsoliduje się na 4,5250.

Wyniki wrześniowego badania Tankan sugerują lekkie ożywienie w porównaniu z poprzednim badaniem w czerwcu, choć były nieco słabsze niż oczekiwano. Oznacza to, że japońska gospodarka już osiągnęła dno po załamaniu związanym z pandemią koronawirusa, ale nadal boryka się z problemami nawet po wznowieniu gospodarki. USD/JPY stoi przy 105,50.

Ropa naftowa WTI zdołała wrócić ponad 40 USD/b z pomocą raportu DoE, który w środę wskazał na nieoczekiwany spadek zapasów o 1,98 mln baryłek.

W temacie szczepionek, Moderna oświadczyła, że jej szczepionka nie będzie gotowa przed wyborami w USA i nie będzie gotowa przed 25 listopada do ubiegania się od FDA o zezwolenie do nagłego wykorzystania.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here