Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) pozostaje dziś przy 1,41, wyróżnia się turecka liraPoniedziałek przynosi niewielkie zmiany na rynku walut i brak jednoznacznego kierunku na parach dolarowych. Wyróżnia się tylko turecka lira, która mocno zyskuje po informacjach o zniesieniu pandemicznych restrykcji. Zresztą pozostając przy koronawirusowym wątku to coraz większy niepokój rynków budzi sytuacja na Tajwanie, gdzie ostatnio stwierdzono (aż) 206 przypadków COVID i rosną obawy, co do wprowadzenia dalszych ograniczeń.

Kurs funta stabilny, niewielkie zmiany na rynku walut

Z kolei brytyjski premier Boris Johnson stwierdził w piątek wieczorem, że wprawdzie rosnąca liczba przypadków indyjskiej mutacji COVID na Wyspach jest niepokojąca, to władze na razie nie zamierzają opóźniać kolejnego etapu odmrażania gospodarki zaplanowanego na 14 czerwca. Dodał jednak, że niepewna może być data 21 czerwca, kiedy to miały zostać zniesione wszelkie restrykcje. W efekcie jeszcze w piątek po południu funt wymazał wcześniejszą słabość i nieco zyskał. W poniedziałek rano notowania GBPUSD pozostają przy 1,41. Uwagę zwraca trudna sytuacja wokół Irlandii Północnej, po tym jak David Frost nazwał uzgodnione wcześniej porozumienie z Unią Europejską za martwe i wezwał do nowego otwarcia w rozmowach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rentowności amerykańskich obligacji dalej spadają (dla 10-letnich papierów do 1,61 proc.), a indeksy na Wall Street pozostają blisko szczytów po zwyżkach z czwartku i piątku. Opublikowane w piątek słabsze dane nt. kwietniowej sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej uznano za ważniejszy sygnał, niż kolejne niepokojące dane nt. inflacji (oczekiwania konsumentów). Niemniej wiele w temacie sentymentu mogą zadziałać dzisiejsze wystąpienia członków FED, w tym Richarda Claridy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: tauron akcje | kurs krypto | dax wykres | kurs korony norweskiej | funt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here