Naga MarketsWielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKKilkudniowa wyprzedaż na rynku akcji i surowców została zahamowana po ogłoszeniu restrykcji. Lockdowny w Niemczech i Francji mają potrwać minimum kilka tygodni, ale jednocześnie pozwolić większości przedsiębiorców na świadczenie usług. Kontrakty na indeksy odbijają po trzydniowym załamaniu, dolar traci na sesji azjatyckiej w stosunku do większości walut. Ekstremalnie słaby pozostaje złoty.

Kontrakty na indeksy odbijają po trzydniowym załamaniu

Kurs EUR/USD ustabilizował się po mocnym spadku w okolicy 1,1750, czyli wyraźnie ponad ubiegłotygodniowym dołkiem. GBP/USD powraca ponad 1,30 a funt jest jedną z silniejszych walut handlu w Azji. USD/JPY cały czas pozostaje nisko, w czwartek rano kurs jest pod 104,50.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/PLN cały czas pozostaje powyżej 4,60 i jest na pułapach zbliżonych do wiosennych maksimów. Dolar jest wyceniany na niemal 3,94 zł a funt 5,12 zł.

Kontrakt na DAX jest ponad 1 proc. na plusie i powraca ponad 11600 pkt. Futures na S&P500 odbija ponad 3300 punktów. Pierwsza panika na rynku akcji została zahamowana.
Nieznacznie drożeje złoto, którego kurs wynosi obecnie 1885 USD za uncję. Nad kreską są również notowania ropy, ale kurs baryłki WTI tylko nieznacznie przekracza 37,50 USD i jest ponad 7 proc. niżej niż tydzień temu.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here