Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) powraca do wzrostów i narusza poziom 1,31. Sytuacja EUR/USDPróby przełamania słabości dolara podejmowane w pierwszych dniach sierpnia, zostały zaprzepaszczone. Mimo pojawiających się ryzyk – druga fala pandemii COVID-19 rozlewa się poza USA, które były nią obciążone w ostatnich tygodniach i zaczyna przynosić skutki w postaci powrotu do lockdownu, co ma miejsce w australijskim stanie Victoria – inwestorzy zdają się grać sprawdzonym schematem, którego fundamentem jest ogromna nadpłynność na rynkach finansowych, jaką zawdzięczamy działaniom banków centralnych (głównie amerykańskiego FED).

Fundamenty kontra otoczenie

Schemat QE przesłania wszystko inne, bo wydaje się być skutecznym panaceum na wiele problemów, ale i też idzie w parze ze zwyczajną chciwością, która jest naturalną cechą rynków. To jak wyciskanie cytryny, dopóki jeszcze jest w niej sok, to próbujemy – aż do skutku. Czy dojdzie do paradoksu w postaci oczekiwań, że większe problemy z COVID-19 na jesieni, będą sygnałem do zwiększenia dodruku pieniądza i wprowadzenia kolejnych pakietów stymulacyjnych przez decydentów? Kto tak właściwie stał się czyim niewolnikiem?

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsza dzienna świeca w połączeniu z poniedziałkową zwiększają znaczenie wsparcia w okolicach 1,17. Efekt to dzisiejszy powrót ponad 1,18 co zwiększa prawdopodobieństwo celowania w maksima z końca lipca – szczyt z 31.07 to 1,1907. Warto zaznaczyć, że taki ruch cechowałaby dywergencja na wskaźniku RSI9, co mogłoby świadczyć o tym, że wybicie byłoby krótkotrwałe.

Wykres dzienny EURUSD

W temacie makro warto zwrócić uwagę na słabsze od prognoz odczyty usługowych PMI w strefie euro za lipiec. Co będzie, jeżeli w sierpniu i w kolejnych miesiącach pandemia będzie bardziej widoczna? Na razie rynek to wszystko ignoruje, ale fazy “przestrzelenia” nie powinny być długie.

Po relatywnie płytkiej korekcie silnej zwyżki z ostatniej dekady lipca, notowania GBPUSD powracają do wzrostów, o czym świadczy dzisiejsze naruszenie poziomu 1,31. Zwiększa to prawdopodobieństwo testowania lipcowego maksimum przy 1,3169 i dalej marcowego szczytu przy 1,3198. Wątki Brexitu i drugiej fali COVID-19, jako czynniki ryzyka, są na razie ignorowane, chociaż do czasu, kiedy o sobie nie przypomną.

Wykres dzienny GBPUSD

Dzisiaj poznaliśmy odczyt PMI dla usług za lipiec. Podobnie jak dane z Eurolandu nieznacznie rozminął się z prognozami, ale w porównaniu z czerwcem skok jest znaczący (do 56,5 pkt. z 47,1 pkt.).

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here