Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) podchodzi do 1,42 po jastrzębich komentarzach Vlieghe z BoERynek akcji w Azji kontynuuje zwyżki w tandemie z kontraktami na indeksy z USA w otoczeniu dobrych danych i optymizmu wokół planów fiskalnych prezydenta Bidena. USD jest lekko silniejszy; realizacja zysków na NZD. Ceny ropy naftowej są wyżej.

Kurs funta przy poziomie 1,42. Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 2,2 proc. przy wsparciu słabszego jena

The New York Times podał, że prezydent Joe Biden będzie forsował plan wydatków fiskalnych w wysokości 6 bln USD w 2022 r. Plan ma być przedstawiony dzisiaj.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czwartek dane pokazały, że liczba Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych spadła do najniższego poziomu od połowy marca 2020 r., a firmy desperacko poszukują pracowników, aby sprostać rosnącemu popytowi, wyzwolonemu przez szybko wznawiającą się gospodarkę.

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 2,2 proc. przy wsparciu słabszego jena (USD/JPY podchodzi pod 110). Prasa donosi, że Bank Japonii rozważa przedłużenie program wsparcia pandemicznego o kolejne 6 miesięcy.

Hang Seng zyskuje 0,6 proc., a chiński Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc.

W czwartek spółki wartościowe pociągnęły Dow Jones o 0,41 proc., a S&P500 zyskał 0,12 proc. Spadki spółek wzrostowych osłabiły Nasdaq100 o 0,33 proc.

Dziś futures na S&P500 podbija o 0,3 proc.

Przed sesją w Europie kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,3 proc.

invest

Na rynku walutowym USD jest marginalnie silniejszy przy umiarkowanym wpływie rozliczeń na koniec miesiąca. EUR/USD obniża się do 1,2180. NZD jest najsłabszą walutą w G10, odwracając zyski z poprzednich dni wywołanych jastrzębim przekazem RBNZ.

GBP/USD podchodzi do 1,42 po wczorajszych jastrzębich komentarzach Vlieghe z BoE, który zasygnalizował możliwość podwyżki stóp procentowych na początku przyszłego roku.

EUR/PLN jest stabilny przy 4,49.

Ceny ropy naftowej kontynuują czwartkowe wzrosty wspierane przez dobre dane gospodarcze z USA, które zneutralizowały obawy inwestorów dotyczące potencjału wzrostu dostaw z Iranu. WTI rośnie o 0,4 proc. do 67,1 USD/b, Brent zyskuje 0,5 proc. do 69,8 USD/b.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: budimex kurs | pgnig akcje notowania | ropa wti prognozy | notowanie pgnig | ropa naftowa notowania | akcje celon | korona czeska kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here