Naga MarketsKurs funta GBP po 1,49 - 1,51 USD - ostateczny cel Credit SuisseSzkocka Partia Narodowa (SNP) nie zdobyła większości po wyborach i będzie musiała wspierać się partią Zielonych (8 mandatów). Razem mają zdecydowaną większość, zauważa MUFG. Ekonomiści są jednak zdania, że ryzyko odłączenia Szkocji od Zjednoczonego Królestwa jest na tyle odległe w czasie, że nie będzie miało trwałego wpływu na kurs funta.

  • Partie niepodległościowe mają razem zdecydowaną większość
  • SNP będzie nadal naciskać na rząd w Londynie o kolejne referendum
  • Credit Suisse celuje początkowo w poziom 1,43 na GBP/USD

SNP będzie walczyła o kolejne referendum niepodległościowe 

— SNP straciła przewagę jednym mandatem, zdobywając 64 mandaty, czyli o jedno miejsce więcej niż w ostatnich wyborach w 2016 r. SNP będzie teraz musiała rządzić przy wsparciu drugiej niepodległościowej partii Zielonych, która zdobyła 8 miejsce w parlamencie. Partie niepodległościowe mają razem zdecydowaną większość – zauważa MUFG.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo tego, że politycy SNP mogą być trochę zawiedzeni, że nie zdobyli większości samodzielnie, będą nadal naciskać na rząd Wielkiej Brytanii, aby umożliwił przeprowadzenie kolejnego referendum w sprawie niepodległości w nadchodzących latach.

Analitycy MUFG twierdzą, że jeśli Londyn będzie odmawiał pozwolenia na przeprowadzenie drugiego referendum, wzrośnie społeczne poparcie dla niepodległościowych zapędów Szkotów. Jednakże, mimo wzrostu prawdopodobieństwo tego wydarzenia, nadal stoi ono pod znakiem zapytania.

  Biorąc pod uwagę dotychczasowe ryzyko niezależności w przyszłości, nie spodziewamy się, że zmiany w istotny sposób wpłyną na nasze perspektywy dla funta, aby w tym roku nadal handlowany był na wyższych poziomach, wspieranych przez silne cykliczne ożywienie w Wielkiej Brytanii i znacznie zmniejszone ryzyko Brexitu uważa MUFG.

Ekonomiści MUFG utrzymują bycze nastawienie, ale zauważają też, że narracja Banku Anglii (BoE) może ograniczyć presję na wzrost GBP w perspektywie krótkoterminowej.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

GBP/USD z perspektywy technicznej wg Credit Suisse

Analitycy Credit Suisse w długim terminie również przychylni są wzrostom funta. Pierwszy cel byczego ruchu ustawiają w obszarze przy 1,4302/77, gdzie wypadają maksima z 2018 roku oraz zniesienie 38,2% trendu spadkowego z lat 2014-2020.

— W szerszej perspektywie nadal wypatrujemy ewentualnego ruchu do 1,49/1,51 USD. Krótkoterminowe wsparcie przesuwa się na 1,3802/01 – wskazuje Credit Suisse.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here