Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) osunął się do 1,3235. Ropa naftowa spada do 41,5 USD/bNastroje na rynkach pogarszają się w obliczu przywrócenia restrykcji w Nowym Jorku i rosnącej liczbie przypadków zachorowań w Japonii i Korei Płd. Indeksy w Azji bez kierunku, silniejszy jest USD. GBP jest pod presją szumu wokół brexitu. Sentyment uderza w ceny ropy.

Nowy Jork zamyka wszystkie szkoły publiczne. Spadki indeksów skutkiem decyzji

Burmistrz Nowego Jorku zarządził zamknięcie wszystkich szkół publicznych w mieście, co wygląda na pierwszy krok w opanowaniu rozprzestrzeniania się wirusa i może być zwiastunem decyzji w innych miastach USA.

Decyzja pojawiła się z końcem sesji na Wall Street, ściągając w dół indeksy. S&P500 zakończył środowe notowania spadkiem o 1,16 proc. Dziś futures na indeks rośnie o 0,15 proc.

W Tokio wprowadzono najwyższym poziom alertu; w Korei Płd. drugi dzień z rzędu liczba nowych przypadków zachorowań przekroczyła 300. Japoński Nikkei spada dziś o 0,4 proc., ale koreański KOSPI stabilizuje się na +0,1 proc.

Kursy walut: kurs eurodolara (EUR/USD) odbija do 1,1850

Na rynku walutowym zyskuje CHF i USD. Indeks DXY jest wyżej o 0,15 proc. na 92,45.

EUR/USD spadał w nocy do 1,1830, ale teraz odbija do 1,1850. USD/JPY stabilizuje się pod 103,90.

Funt znalazł się w nocy pod presją po artykule The Times, w którym napisano, że europejscy przywódcy mają dziś zażądać od Komisji Europejskiej, aby opublikowała plany działania w przypadku bezumownego brexitu w obliczu obaw, że negocjacje przeciągają się. GBP/USD osunął się z 1,3270 do 1,3235.

AUD znalazł się krzyżowym ogniu awersji do ryzyka i lepszych danych, ostatecznie dryfując przy 0,7290.

Dane z rynku pracy Australii wypadły dużo lepiej od oczekiwań. W październiku stopa bezrobocia wzrosła tylko do 7 proc. (prog. 7,1 proc.) z 6,9 proc. miesiąc wcześniej. Zatrudnienie wzrosło o 178,8 tys. wobec oczekiwań -27,5 tys. i po spadku o 42,5 tys. we wrześniu po korekcie. Wzrost zatrudnienia miał miejsce zarówno na pełnych, jak i niepełnych etatach i sugeruje znaczącą poprawę sytuacji na rynku pacy.

EUR/PLN w nocy był stabilny tuż nad 4,46 i dopiero nad ranem złoty zaczął się osłabiać.

Ropa naftowa WTI spada o 0,7 proc. do 41,5 USD/b, gdyż obawy o rozprzestrzenianie się wirusa przywracają obawy o perspektywy popytu na paliwa.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here