Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) osłabia się i znajduje się blisko dwumiesięcznych minimówIndeksy w Azji z mieszanymi wynikami, gdyż pozytywny efekt nowych rekordów na Wall Street znosi się z obawami o wpływ wariantu delta wirusa COVID-19. Ceny ropy rosną, gdyż rozmowy OPEC+ zostały przeciągnięte z powodu sporów między członkami sojuszu. USD i reszta FX czekają na raport NFP.

Funt traci względem dolara, wyczekiwanie ogranicza zmienność na rynku walutowym

Wstępne wzrosty indeksów w Azji w ślad za rekordowym zamknięciem na Wall Street zostały zneutralizowane przez presję ze strony spadającego rynku chińskiego. Shanghai Composite traci 1,8 proc., a Hang Seng dołuje o 1,7 proc., gdyż inwestorzy obawiają się, że nowy wariant delta wirusa COVID-19 oraz zaostrzanie warunków kredytowych osłabia wzrost gospodarczy.Ale japoński Nikkei225 rośnie o 0,2 proc., a koreański KOSPI handluje się płasko.

W USA S&P500 wzrósł wczoraj o kolejnej 0,52 proc. Dziś futures na indeks nie wiele się zmienił. Przed sesją w Europie kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,2 proc.

Zmiany są niewielkie, gdyż inwestorzy oczekują wskazówek z raportu NFP z USA. Silny (lub słaby) przyrost zatrudnienia będzie miał istotne znaczenie dla przyszłej polityki pieniężnej Fed.

Wyczekiwanie ogranicza zmienność na rynku walutowym. Indeks dolarowy zatrzymał się przy 92,5. EUR/USD dryfuje tuż pod 1,1850, a GBP/USD trzyma się blisko dwumiesięcznych minimów. Funt osłabił się wczoraj po słowach prezesa Banku Anglii Baileya, zdaniem którego bank nie powinien nadmiernie reagować na tymczasowy skok inflacji.

Niewiele się dzieje na rynku złotego – EUR/PLN stabilizuje się w przedziale 4,51-4,52.

Ceny ropy Brent poszybowały wczoraj do 76,74 USD/b, gdyż wczorajsze posiedzenie OPEC+ zostało przedłużone do piątku w związku z brakiem porozumienia w sprawie bazowego poziomu produkcji, od którego liczone są cięcia wydobycia. Nieporozumienia wzmacniają oczekiwania, że członkowie sojuszu nie dojdą do kompromisu w kwestii uwolnienia dodatkowej podaży.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pgnig | intercars notowania | bitcoin kurs forum | opinie maxitrade | kurs korony szwedzkiej | mercator kurs | kurs kryptowalut |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here