Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) oscyluje wokół 1,39, stabilizacja dolaraOgraniczone ruchy na rynkach w nocy, gdyż inwestorzy wyczekują raportu z rynku pracy USA. Skromne wzrosty na rynku akcji w Azji, FX stabilny. Rosną ceny surowców: ropa naftowa, miedź, złoto.

Kurs funta stabilny, umocnienie dolara australijskiego i złotego

Na rynku akcji japoński Nikkei225 rośnie o 0,15 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,2 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 0,7 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy zlekceważyli doniesienia, że administracja Bidena prawdopodobnie utrzyma limity dla amerykańskich inwestycji w niektóre chińskie firmy.

Wzrosty wspiera pozytywny klimat przywiany z Wall Street, gdzie główne indeksy zyskiwały. Dow Jones zakończył czwartkową sesję wzrostem o 0,93 proc., S&P500 zyskał 0,82 proc., tyle samo wzrósł Nasdaq100.

Dziś futures na S&P500 dokłada kolejne 0,1 proc. w Europie kontrakt na niemiecki DAX jest wyżej o 0,8 proc., zapowiadają silny start sesji.

Na rynku walutowym USD jest stabilny, wyczekując popołudniowej publikacji raportu z rynku pracy (NFP). W skali tygodnia mierzy jednak w stratę po wczorajszej wyprzedaży. EUR/USD broni szczytów powyżej 1,2060. AUD/USD rośnie do 0,7775. GBP/USD oscyluje wokół 1,39, a funt jest zblokowany niepewnością wokół szkockich wyborów (czekamy na wyniki).

Złoty jest nieco silniejszy z EUR/PLN schodzącym pod 4,57. W umocnieniu przeszkadzają lokalne czynniki ryzyka. Dziś spodziewane jest wydanie przez Sąd Najwyższy uchwały na wniosek Rzecznika Finansowego, który zadał SN pytania o przysługujące roszczenia w przypadku unieważnienia umowy frankowej oraz metodę ich rozliczenia. Na godzinę 15:00 zaplanowana jest konferencja online prezesa NBP A. Glapińskiego.

Apetyt na ryzyko i trendy reflacyjnej pomagają we wzrostach cen surowców. Miedź zyskuje dziś 1,1 proc., ruda żelaza rośnie o ponad 2 proc. Odbijają ceny ropy naftowej (+0,6 proc.) po wczorajszej korekcie. Złoto wczoraj przełamało 1800 USD/oz i dziś rośnie do 1818 USD.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy dla dolara | co znaczy blik | indeks s&p 500 | pgnige akcje | bitcoin cena |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here