Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) odsunął się od szczytu 1,3512. Sytuacja EUR/USDWczorajszy odczyt przemysłowego ISM w USA stał się dobrym pretekstem do przeprowadzenia pewnych porównań. Amerykańska gospodarka mimo pandemii odnotowała niezły wynik, podczas kiedy Europa dostała zadyszki.

Nadzieja w kolejnych danych, które mogą wspomóc dolara

Inwestorzy skwapliwie to wykorzystali, co widać w kursie EURUSD, który cofnął się od wczorajszego szczytu o ponad 150 pipsów. Czy to już zmiana trendu? Przed nami być może ważniejsze dane ISM dla usług jutro, oraz piątkowe odczyty Departamentu Pracy USA. Kolejne świetne dane mogą nieco pomóc dolarowi, ale większość ruchu chyba już się dokonała. W dłuższej perspektywie patrząc na skalę działań prowadzonych przez FED w porównaniu z innymi bankami centralnymi, jakoś trudno wyobrazić sobie wyraźniejsze odbicie amerykańskiej waluty. Niemniej rynek może być wrażliwy na tzw. wątki poboczne. Słowa Philipa Lane’a  z EBC to pewna forma werbalnej interwencji na euro, które z punktu widzenia “europejskich interesów” stało się drogie. Jeżeli zobaczymy podobne głosy, to dynamika zwyżek EURUSD może zostać nieznacznie przyhamowana w kolejnych tygodniach.

Na rynku widać korektę, ale jest zbyt wcześnie, aby oceniać, że może być ona zapowiedzią zmiany trendu – chociaż uwagę zwraca seria trzech niższych szczytów na dziennym RSI9. Na razie mocne wsparcia to okolice 1,1850 i dalej 1,18. Dopiero nieudana próba ataku na wczorajszy szczyt (1,2009) w ciągu kilku/kilkunastu dni, mogłaby być poważnym ostrzeżeniem.

Wykres dzienny EURUSD

Notowania GBPUSD zbliżyły się wczoraj w okolice szczytu z grudnia ub.r. przy 1,3512 (było to maksimum ustanowione po wygranej Partii Konserwatywnej w przyspieszonych wyborach). Lokalny szczyt wypadł przy 1,3482. Widoczne na szerokim rynku umocnienie USD doprowadziło do korekty. Ale kluczowe wsparcia są daleko, mowa o rejonie 1,3266-1,3300. Dopiero ich złamanie mogłoby dawać preteksty do większego ruchu. Na razie bardziej realna jest kontynuacja wzrostów.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here