Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) odbija do 1,3233. Ropa WTI rośnie do 41,4 USD/bNadzieje na szczepionkę pchnęły Dow Jones i S&P500 na nowe szczyty, ale Azja nie kontynuuje ruchu. Zmiany indeksów są niewielkie, spokojnie jest na FX. Rosną ceny ropy. Tesla zyskuje, gdyż zostanie włączona do S&P500.

Konsolidacja na rynku po ostatnich doniesieniach

Rynek akcji przeszedł do konsolidacji po ostatnich zwyżkach, gdyż entuzjazm związany z postępami w pracach nad szczepionką przeciw COVID-19 (wczoraj informacje od Moderny, tydzień temu od Pfizera) znosi się z presją realizacji zysków.

Wczoraj Dow Jones i S&P500 zamknęły się na nowych szczytach przy najsilniejszej postawie sektorów, które skorzystają na normalizacji aktywności gospodarczej, np. linie lotnicze, biura podróży. W tyle pozostaje sektor technologiczny.

Akcje Tesli skoczyły o ponad 10 proc. w handlu pozasesyjnym po informacji, że 21 grudnia spółka zostanie włączona do indeksu S&P500.

Dziś rano handel w Azji pozostaje niezdecydowany. Japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., a chiński Shanghai Composite traci 0,5 proc., a koreański KOSPI spada o 0,2 proc.

Futures na S&P500 traci 0,4 proc., a kontrakt na niemiecki DAX jest niżej o 0,3 proc.

Kursy walut: kurs dolara (USD) kręci się wokół środka grupy G-10

Na rynku walutowym zmiany są niewielkie. W G10 USD pozostaje w środku stawki, tracąc do GBP, JPY i CHF, ale zyskują nieznacznie względem ryzykownych walut. EUR/USD dryfuje przy 1,1850.

GBP/USD odbił do 1,3233 po doniesieniach gazety The Sun, że szef brytyjskiego zespołu negocjującego umowę handlową brexitu Frost powiedział premierowi Johnsonowi, że oczekuje zawarcia umowy na początku przyszłego tygodnia. The Telegraoh cytuje unijnego dyplomatę, zdaniem którego UE jest gotowa na niekonwencjonalne rozwiązania, by uniknąć bezumownego brexitu.

Protokół z posiedzenia RBA nie wpłynął na AUD. W dokumencie może przeczytać, że bank rozważał skoncentrowanie QE na obligacjach 5-letnich, ale zdecydował się na tenor trzech lat, aby był spójny czasowo z forward guidance. AUD pozostaje wsparty pozytywnymi nastrojami powyżej 0,73 USD.

EUR/PLN pozostaje zamknięty w dotychczasowym kanale wahań ponad 4,46, ale pod 4,50.

Pozytywne wieści o szczepionkach pomogły cenom ropy utrzymać poniedziałkowe zwyżki. WTI rośnie dziś o 0,2 proc. do 41,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here