Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) nurkuje: UE nie spieszy się w negocjacjach z UKGBP/USD nurkuje do 1,2930 z 1,2970 po informacji, że Unia Europejska nie ma zamiaru śpieszyć się z zakończeniem negocjacji handlowych z Wielką Brytanią do 15 października – umownego terminu ustalonego przez premiera Wlk. Brytanii Borisa Johnsona. Bruksela liczy na zmiękczenie stanowiska Londynu.

UE jest gotowa na przeciągnięcie rozmów do listopada. Pozostaje otwarta na kompromis, jak również może też pozwolić Johnsonowi odstąpić od dalszych negocjacji.

To wyraźna zmiana nastawienia Brukseli, która dotychczas zawsze utrzymywała pojednawczy ton i szukała porozumienia, choćby na ostatnią chwilę. Widocznie stanowisko rządu Johnsona zasugerowała, że Londyn próbuje wykorzystać „uległość” Brukseli i dlatego UE chce teraz przejść od ostrzejszej „gry”.

Nie sądzimy, aby nowe podejście UE zmieniało już coś w szansach na porozumienie. Reakcja funta podkreśla wrażliwość waluty na temat brexitu, która zapewne utrzyma się w kolejnych dniach.

Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here