Naga Marketsbanknot 20 funtówUtworzenie szczytu na poziomie 1.3470 dobrze koresponduje z podobnym układem mającym miejsce w połowie grudnia ubiegłego roku. Aktualnie nie można jeszcze stwierdzić, że faza umocnienia GBP została zakończona. Zielona linia trendu daje jeszcze szanse posiadaczom długich pozycji.

Próba zmiany trendu na GBPUSD

Z poważny argument przemawiający za rozbudowaniem fazy spadkowej świadczy przełamanie ceny 1.3270. Ta wartość została wyznaczona przez równość swingów spadkowych w ramach wakacyjnej aprecjacji funta. Co ciekawe, ten tydzień rozpoczął się od retestu, co kwalifikuje ostatnie lokalne szczyty na ważny poziom oporu.

Wskaźnik MACD zdążył już przejść na stronę wartości ujemnych, co sprzyja dalszym spadkom. RSI jest blisko strefy wyprzedania, ale nie można wykluczyć, że pokona linie 30 punktów. Dopiero wtedy można będzie doszukiwać się zatrzymania na tej parze walutowej.
Pod tym względem warto zwrócić uwagę na dwie ceny. Pierwsza to 1.3000, czyli poziom wsparcia, który jest dobrze widoczny na wyższym interwale, czyli D1.

Drugi to 1.2920, czyli geometryczne wsparcie będące wynikiem porównania tygodniowych korekt na tym wykresie.

Podsumowując, faza spadkowa ma szanse na stworzenie większej struktury. Kluczową wartością na najbliższe dni jest opór 1.3270. Umocnienie GBP powyżej tego poziomu przełamałoby czerwoną linię trendu i otworzyło drogę ku ostatniemu szczytowi. Alternatywa to spadki w stronę pomarańczowego wsparcia.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here