Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) naruszył dzisiaj opór z lutego przy 1,4235Kolejne “imponujące” odczyty inflacji przechodzą bez silniejszej reakcji. Mowa o 4,8 proc. r/r szacunkach GUS-u za maj, czy też 2,0 proc. r/r wyliczeniach HICP według Eurostatu dla całej strefy euro. Wygląda na to, że inwestorzy nie wierzą zbytnio, że może to coś zmienić w “gołębich” zapatrywaniach banków centralnych.

Kurs funta ustanowił nowy szczyt przy 1,4247

W mniejszości są te, które podejmują działania ograniczając skalę skupu aktywów, bądź sygnalizując możliwość podwyżki stóp procentowych. Korzystają na tym lokalne waluty, co na dłuższą metę może prowadzić do konieczności stonowania “jastrzębiego” języka. Innymi słowy, to po stronie największych graczy (FED, EBC, BOJ) jest piłka i to one rozegrają ten inflacyjny mecz w nadchodzących miesiącach. Kluczowa niezmiennie pozostaje postawa FED i działania Treasury operującego na rynku długu. Czerwiec może okazać się dość zmiennym miesiącem, potencjalnie mocne dane z rynku pracy w najbliższy piątek, oraz odczyt inflacji CPI zaplanowany na 10 czerwca, najpewniej sprowokują FED do konieczności tłumaczenia się z tego, czy przyjęte jeszcze na jesieni ub.r nowe założenia polityki monetarnej są słuszne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania GBPUSD naruszyły dzisiaj opór z lutego przy 1,4235 i ustanowiły nowy szczyt przy 1,4247. Ruch ten bazujący głównie na słabości dolara, nie okazał się być jednak trwały. Szybko powróciliśmy w stronę 1,42. Co dalej? Inwestorzy stoją w rozkroku nie mogąc się zdecydować, czy mają reagować na sygnały rozprzestrzeniania się indyjskiej mutacji COVID na Wyspach, czy też je zignorować zakładając, że przyspieszenie procesu szczepień sprawi, że nie będą konieczne opóźnienia w znoszeniu restrykcji.

Wykres dzienny GBPUSD

Sytuacja pozostaje dynamiczna i wiele będzie zależeć od publikacji pandemicznych statystyk. Dzisiaj o godz. 10:30 poznamy jeszcze szacunki PMI dla przemysłu za maj, ale raczej nie zmienią one układu sił.

Kurs EUR/USD – testowanie oporów

EURUSD powraca dzisiaj w okolice oporu 1,2242 za sprawą słabszego dolara na globalnych rynkach. Czy ta próba złamania strefy 1,2242-1,2265 będzie udana? Euro korzysta dzisiaj na lepszych odczytach indeksów PMI za maj, które dyskontują ożywienie widoczne wraz z odmrażaniem gospodarek. Przed nami jeszcze szacunki inflacji HICP za maj w Eurostrefie i popołudniowa paczka danych PMI/ISM z USA.

Wykres dzienny EURUSD

Warto zwrócić uwagę na rentowności obligacji, które nie potwierdzają dzisiaj kierunku na parach dolarowych. To może sprawić, że perspektywa wybicia 1,2242-65 nieco się oddali. Wsparcia to okolice 1,2130 i 1,2170.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw gpw | pkn orlen forum | wti kurs | polenergia notowania | ceny kryptowalut | swig80 akcje | eur/usd |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here