Naga Markets

Kurs funta (GBP/USD) najniżej od 1985 roku! Olbrzymia korekta notowańKurs funta do dolara (GBP/USD) w piątek zdecydowanie wybił dołem pokonując z nawiązką wsparcie w okolicach 1,14 dol. wyznaczone w pandemicznym dołku z 2020 roku. Tym samym, notowania GBP/USD są obecnie najniżej od 37 lat.

Fatalne położenie funta brytyjskiego

Funt brytyjski kontynuuje deprecjację i w piątek kurs GBP/USD opadł do 1,1384 dol.: nowego 37-letniego dołka.– W ciągu ostatnich kilku tygodni na GBP/USD nagromadziło się sporo negatywnych emocji, dlatego też rozsądnie jest postrzegać GBP/USD jako jedną z par walutowych o wyższym współczynniku beta w okresie ryzyka. – stwierdzili analitycy Deutsche Bank.

Kurs funta (GBP/USD) najniżej od 1985 roku! Olbrzymia korekta notowań
Kurs funta (GBP/USD) na 37-letnich minimach. Źródło: tradingview.com

Ich zdaniem, szczegóły dotyczące nowego pakietu fiskalnego zaproponowanego przez premier Liz Truss wyglądają interesująco. Kwota, o której mowa, zdaje się rosnąć z dnia na dzień: obecnie mówi się o 170 mld funtów. Warto zwrócić uwagę na zaproponowane limity cenowe: rachunki za energię będą ograniczone do około 2 tys. funtów dla przeciętnego domu.

– Obawy rynku FX budzi niefinansowany, nieukierunkowany i rozszerzony charakter programu. Wydaje się, że wielu przestraszyło się, że brytyjskie długoterminowe tło fiskalne może ulec całkowitemu pogorszeniu.

fpmarkets

Perspektywy gospodarcze Wielkiej Brytanii wyglądają fatalnie, a wzrost może być bardzo słaby aż do 2025 roku.

Kurs funta (GBP/USD) najniżej od 1985 roku! Olbrzymia korekta notowań
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

– Ogólnie rzecz biorąc, trudno być inaczej niż pesymistycznie nastawionym do perspektyw Wielkiej Brytanii, chociaż nastroje wydają się być nieco mniej pesymistyczne. – stwierdzili analitycy Deutsche Bank.

XTB

– Nadal jesteśmy niedźwiedziami wobec GBP i przełamanie 0,87 na EUR/GBP może otworzyć drzwi do pchnięcia w kierunku 0,90. – dodali. – Rynek ograniczył część shortów na GBP po ogłoszeniu programu fiskalnego, ale nasz pogląd na temat Wielkiej Brytanii pozostaje niezmieniony.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here