Naga MarketsKurs funta: GBP/USD nadal w górę, pokonuje poziom 1,42 dol.Funt brytyjski jest na dobrej drodze, aby zaatakować lutowy szczyt 1.4230. Przemawia za tym kilka argumentów. Pierwszy dotyczy zielonej strefy. Dawne wsparcie bronione przez długie tygodnie zostało tydzień temu przełamane. W konsekwencji powstała korekta, której koniec wypadł w zielonym prostokącie.

Funt (GBP/USD). Kurs brytyjskiej waluty zyskuje

Takie zachowanie ceny jest powszechnie znane i nosi nazwę zamiany ról oporu we wsparcie. Strukturalnie wygląda to tak, jakby dołek spotkał się z poprzednim szczytem, co jest zaproszeniem do tworzenia kolejnego impulsu wzrostowego. Taka sytuacja zdarzyła się właśnie na tej parze walutowej. Formalnie ostatnie białe świece można nazwać już impulsem wzrostowym, gdyż utworzony został nowy szczyt, przełamujący poprzedni 1.4165. Warto dodać, że analiza prostego zniesienia kontratakującego także wspierała popyt w kontynuacji trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zastanówmy się na przyszłością GBPUSD. Aby móc to zrobić obiektywnie to trzeba przywołać to, co się działo wokół ceny 1.3670.  Jeżeli deprecjacja funta z lutego i marca tego roku była korektą wyższego rzędu (tygodniową lub miesięczną), to odcinek wzrostowy po niej następujący powinien być impulsem i być dłuższym w pionowej skali wykresu. Wspomniana cena 1.4230 jest graniczną wartością, zostało około pół figury, abyśmy otrzymali potwierdzenie, że aktualna struktura to rozbudowany impuls wzrostowy.

Wskaźnik RSI po chwilowym odpoczynku ponownie zbliża się do strefy wykupienia, wcześniej takie zachowanie było związane z silną serią białych świec. Sugeruje to, że po przekroczeniu linii 70 punktów przez ten oscylator należy spodziewać się pojawienia korekty, lub przynajmniej wyhamowania wzrostów GBP.

Jeżeli pojawi się nowy szczyt, to kolejnym przystankiem może być opór tygodniowy 1.4370. Wsparcie pozostaje niezmienne, czyli 1.4000.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł
Następny artykułSimFabric podpisuje kolejne umowy na realizację projektów e-learningowych
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here