Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) nadal pozostaje dość silny na układachNa globalnych rynkach robi się nerwowo, a pretekstem staje się festiwal danych inflacyjnych, które w niektórych przypadkach coraz trudniej jest tłumaczyć tylko efektem bazy, oraz niezależnych od lokalnych decydentów czynników, jak paliwa. To pozwala na rozgrywanie lokalnych tematów pod podwyżki stóp procentowych (jak aprecjacja czeskiej korony), ale nie wszędzie jest tak łatwo.

Kurs funta nadal silny, walutę wsparły lepsze dane nt. PKB, oraz produkcji przemysłowej

Zamieszanie na giełdach i podbicie rentowności obligacji zaczyna być trudne do zignorowania przez dolara, który próbuje nadrabiać straty. Spokój rynków został zmącony, wkradła się zmienność i niepewność, co widać chociażby po zwyżkach giełdowych indeksów strachu VIX. I tak może być przez kolejne tygodnie – przeciąganie liny, kto ma rację? FED, czy rynki?

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt nadal pozostaje dość silny na układach. Dzisiaj wsparły go lepsze dane nt. PKB, oraz produkcji przemysłowej, które potwierdzają scenariusz ożywienia gospodarczego. Im lepsze będą dane w kolejnych miesiącach, tym bardziej prawdopodobne będzie dalsze odchodzenie od luźnej polityki przez Bank Anglii – pierwsze kroki dotyczące redukcji skali tygodniowego QE zostały już poczynione w zeszłym tygodniu.

Wykres dzienny GBPUSD

Niemniej na parze GBPUSD pojawia się wątek mocniejszego dolara na globalnych układach w kontekście publikacji danych nt. amerykańskiej inflacji CPI. Na razie bilans sił jest wyrównany, chociaż nie można wykluczyć pogłębienia korekty w stronę 1,4000-1,4040. W średnim terminie nadal realne pozostaje natomiast testowanie i być może naruszenie tegorocznego szczytu z lutego przy 1,4235.

Kurs EUR/USD – opóźniona reakcja?

Na dziennym układzie EURUSD zaczyna dominować podaż, po tym jak wczoraj rynek wyrysował spadkową świecę doji po wcześniejszym ustanowieniu…. nowego szczytu przy 1,2180. Można odnieść wrażenie, że dolar zaczyna reagować z opóźnieniem na to, co wcześniej już pokazała Wall Street, oraz rentowności obligacji. Wiele będzie teraz zależeć od interpretacji danych nt. inflacji CPI w USA o godz. 14:30. Teoretycznie może ona dać dodatkowe paliwo do umocnienia dolara.

Wykres dzienny EURUSD

Pierwszym celem dla spadków są okolice 1,2090-1,2100, ale nie można wykluczyć ich pogłębienia w stronę 1,2050-60. Uwagę przyciąga zachowanie się oscylatora RSI9, który zapowiada przejmowanie kontroli na tym rynku przez stronę podażową.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: zloty online | kurs akcji biomed | kursy walut w czasie rzeczywistym | bml akcje | co znaczy blik |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here