Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) na 1,37 a USD/CAD na 1,25 w perspektywie 6-12 miesięcy, prognozuje CitibankStrategowie z Citibank obstawiają na spadek dolara amerykańskiego. W stosunku do USD zyskać na m.in. kurs funta i dolara kanadyjskiego. W perspektywie 6-12 miesięcy, para walutowa GBP/USD może kierować się do 1,37 a notowania USD/CAD spadną do 1,25.

  • Porozumienie handlowe i dystrybucja szczepionki mogą wspierać funta
  • Stratedzy wskazują na dalsze osłabienie dolara amerykańskiego
  • Spadek globalnej niepewności ma wspierać dolara kanadyjskiego

Kurs funta (GBP/USD) przetestuje 1,35?

Bazujący na tradycyjnym PPP, które kształtuje się około 15% poniżej długoterminowej średniej, nie ma wątpliwości co do tego, że funt (GBP) jest tani. Tak więc prawdopodobnie, pomimo faktu, że Wielka Brytania pozostawała w tyle wobec krajów G10 pod względem dynamiki gospodarczej przez większą część roku, waluta została rozsądnie wsparta tanią wyceną, uważa Citibank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Powszechna dystrybucja szczepionki w przyszłości i porozumienie handlowe mogą wspierać funta. Globalne ożywienie gospodarcze w 2021 roku w wyniku szczepionki może sprawić, że Wielka Brytania zacznie nadrabiać zaległości. Zmniejsza to również prawdopodobieństwo, że stopy procentowe znajdą się na ujemne terytorium – uważa Citibank.

Najbliższy opór wg analityków Citibank wypada przy 1,3400. Jeśli jednak Wielka Brytania i Unia Europejska wypracują porozumienie, możemy spodziewać się testu poziomu 1,3500. Większy popyt na walutę po zielonym świetle do alokacji kapitału w Wielkiej Brytanii otwierałby drogę w kierunku 1,3760 oraz 1,4000.

Wspomniany wyżej opór przy 1,34 USD bykom udało się pokonać podczas czwartkowej sesji, a kolejnego dnia byliśmy świadkami testu strefy przy 1,35 USD. Jednocześnie, notowania GBP/USD wzniosły się na poziomy, które ostatnio widziane były w maju 2018 roku. Skuteczne wybicie tego drugiego oporu otwierałoby drogę do poziom 1,3760 prognozowanego przez Citibank.

fpmarkets

Kurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) czerpie profity ze spadku globalnej niepewności

Citibank prognozuje spadek notowań USD/CAD w okresie 6-12 miesięcy do poziomu 1,25 CAD.

– Loonie odniósł ogromne korzyści ze zmniejszenia globalnej niepewności i spodziewamy się utrzymania tej dynamiki przez 2021 r. Spadek notowań USD będzie ważnym czynnikiem pozytywnie wpływającym na umocnienie CAD. Poza tym, rząd kanadyjski nadal wspiera gospodarkę. Bank Kanady (BoC) wstrzymał już niektóre środki luzujące, co również może wspierać dolara kanadyjskiego – przewiduje Citibank.

Analitycy Citibanku w swoim ostatnim raporcie upatrywali kluczowe wsparcie dla USD/CAD między 1,2952-1,3000.

Jak jednak widać na powyższym wykresie dziennym, wsparcie przełamane zostało na koniec obecnego tygodnia w związku z silną wyprzedażą greenbacka. Kolejny prognozowany cel to teraz 1,2700 CAD, który jest odległy jedynie o 200-pipsów od poziomu przewidywanego przez bank za 6-12 miesięcy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here