Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) może spaść pod wpływem ponownej fali risk-offSytuacja decydentów w bankach centralnych jest nie do pozazdroszczenia… nawoływania rynków w stronę FED, aby ten zdecydował się na ponowną operację Twist (po 10-latach), która polega na skoncentrowaniu się na stabilizowaniu rentowności długoterminowych obligacji kosztem zmniejszenia zakupów papierów krótkoterminowych, mogą wiele nie pomóc.

Kurs funta może się osłabić, oczekiwanie na wystąpienie szefa Fed

Niemniej inwestorzy chcą mieć nadzieję i tak zaczynają budować oczekiwania przed dzisiejszym wystąpieniem szefa FED. Patrząc po zachowaniu się rynków te są jednak chyba coraz słabsze. Analiza techniczna nie wyklucza osadzenia się rentowności 10-letnich obligacji rządu USA na poziomach 1,50+ w najbliższych tygodniach, a indeksy globalnych rynków akcji mogą wejść w większą falę spadków. Po zeszłorocznej sielance, która nakręciła banki spekulacyjne finansowane tanim pieniądzem, teraz przychodzi czas na płacenie rachunków. W tym miejscu warto też uświadomić sobie, że decydenci nie będą pełnić roli obrońców hossy na rynkach, a takie opinie też można spotkać. Niemniej ostatecznie nie wykluczam, że za kilka tygodni rynki nauczą się gry na strategie reflacyjne (w środowisku rosnącej stopy wolnej od ryzyka), bo chciwość weźmie górę…

Te artykuły również Cię zainteresują
Po przecenie z końcówki zeszłego tygodnia, w ostatnich dniach na rynku GBPUSD widoczna jest stabilizacja. Inwestorzy zdają się ważyć, czy w obliczu trzeciej fali pandemii COVID w Unii Europejskiej warto jeszcze rozgrywać atut Wielkiej Brytanii, jakim jest wysokie tempo szczepień i (względnie) realne plany odmrażania gospodarki, czy też trzeba bardziej pochylić się nad lokalnymi problemami, jak chociażby trudna sytuacja budżetu, czy też tematy po-brexitowe. Wczoraj Kanclerz Skarbu Sunak przedstawił budżet, który nadal zakłada wsparcie gospodarki i utrzymanie programów osłonowych dla pracowników, a kwestię podwyżki podatków odkłada na później. Funt odebrał to pozytywnie, ale ruch został zgaszony.

Wykres dzienny GBPUSD

Ponowna fala risk-off, która przetacza się przez rynki, może pociągnąć za sobą GBPUSD, dla którego będzie to kontynuacja spadków rozpoczętych 24-25 lutego. Ważne wsparcie to teraz rejon 1,3860.

Wczoraj na fali przecieków z EBC doszło do zrealizowania idealnego ruchu powrotnego do wybitego wcześniej kanału wzrostowego. Późniejsze cofnięcie w dół i dzisiejsza kontynuacja spadków mogą zapowiadać rodzącą się falę spadkową, która może sprowadzić nas poniżej ostatniego dołka z 5 lutego przy 1,1952. Spadki znajdują potwierdzenie na dziennym układzie oscylatora RSI9.

Wykres dzienny EURUSD

Fundamentalnie euro traci przez echa ostatniej aktywności decydentów EBC, którzy zgasili presję na wzrosty rentowności europejskich obligacji, ale też ze względu na problemy pandemiczno-szczepionkowe. Perspektywa ożywienia gospodarek zaczyna się odsuwać. Z kolei dolar pozostaje na fali za sprawą wzrostów rentowności amerykańskich obligacji, ale przede wszystkim pogarszającemu się sentymentowi na rynkach akcji.

Dzisiaj późnym popołudniem mamy zaplanowane wystąpienie szefa FED. Jeżeli Powell nic nie wniesie, to EURUSD najpewniej zjedzie poniżej 1,20 na fali kolejnej fali ryzyka na rynkach.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursu funta | biomedlub | bitcoin aktualnosci | blik — co to jest | cena funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here