Naga Markets

Kurs funta (GBP/USD) może przełamać parytet w tym roku, ostrzega INGKurs funta do dolara (GBP/USD) w poniedziałek runął chwilowo do 1,0356 dol. wyznaczając nowe rekordowe minima. Jeszcze nigdy funt nie był wobec dolara tak tani.

Funt zaliczył rekordowy dołek

Kurs funta do dolara w trakcie poniedziałkowej sesji osunął się do 1,0356 dol. Jednak później, tego samego dnia, odbija do 1,087 dol.

– Funt (GBP) powinien pozostać atrakcyjnym zabezpieczeniem przed awersją do ryzyka i stagflacją, a w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy powinien nadal performować gorzej od USD i EUR. – stwierdzili analitycy ING.

Gwałtownie rosnące koszty energii, niedobory na rynku pracy, zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw oraz utrzymujące się przeszkody związane z Brexitem nadal nękają brytyjskie ożywienie gospodarcze. To komplikuje zdolność BoE do normalizacji polityki w obliczu niewygodnie wysokiej inflacji.

W rezultacie może to utrzymać realne stopy procentowe i rentowność w Wielkiej Brytanii na bardzo ujemnym poziomie i obciążyć GBP w najbliższym czasie.

– W dłuższej perspektywie niedowartościowany GBP może odrodzić się w parze z EUR. – skomentowali analitycy

 

Kurs funta (GBP/USD) może przełamać parytet w tym roku, ostrzega ING
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Z kolei analitycy ING przyjrzeli się zachowaniu funta brytyjskiego w krótkim terminie.

XTB

– Na tym etapie uważamy, że brytyjskie władze prawdopodobnie będą musiały po prostu pozwolić szterlingowi znaleźć swój właściwy poziom. Wielka Brytania ma walutę rezerwową, więc zawsze może wyemitować dług: to tylko kwestia odpowiedniej ceny. – skomentowali analitycy ING.

fpmarkets

– Nadal jesteśmy byczo nastawieni do dolara w tym roku, ponieważ Fed prowadzi deflacyjną szarżę, a globalny wzrost spowalnia. Oznacza to, że kurs GBP/USD jest obecnie podatny na przełamanie parytetu jeszcze w tym roku, podczas gdy, dość nieoczekiwanie, EUR/GBP może ruszyć w kierunku maksimum z marca 2020 r. na poziomie 0,95, z możliwością wzrostu w kierunku maksimum z 2008 r. na poziomie 0,98. – dodali.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPlanB wyznacza nowy cel dla Bitcoina. “Co najmniej” 5-krotny wzrost ceny BTC/USD
Następny artykułWig20 traci 2,5% po 6 godzinach poniedziałkowej sesji! Analiza: PGE, Tauron, Enea, Pep
Redaktor Comparic24.tv oraz Comparic.pl. Autor publikacji naukowych ekonomii oraz organizator wydarzeń ekonomicznych, m.in. corocznego Kongresu Invest Cuffs. Przedsiębiorca, z rynkami związany od 2017 roku. Ceni inwestowanie w wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here