Naga MarketsKurs funta do dolara (GBP/USD) może dobić do 1,40 dol., Credit SuisseKurs dolara do funta od początku października zyskał 2,4% i obecnie notowany jest w okolicach istotnego oporu na 1,38 dol. Wciąż, jest jednak znacznie niżej w czerwcu, gdy był chwilowo notowany powyżej 1,42 dol. Analitycy Credit Suisse nie spodziewają się powrotu w okolice czerwcowych lokalnych szczytów, ale zakładają możliwość zwyżki do 1,40 dol.

Kurs funta do dolara (GBP/USD) może sprawdzić 1,40 dol. – Credit Suisse

W kwestii stóp procentowych analitycy Credit Suisse są przekonani, że rynek obecnie przesadnie wycenia podwyżki stóp procentowych ze strony Bank of England. Ich zdaniem, wartość podstawowej stopy procentowej pod koniec 2022 roku będzie o 75 punktów bazowych niższa niż obecnie wyceniana przez rynek.Uważają, że w tym momencie rynek zakłada ewentualną pomyłkę BoE jeśli chodzi o podwyżkę stóp proc. biorąc pod uwagę wysoką inflację, lub spodziewają się szybkiego opanowania inflacji przez brytyjski bank.

Credit Suisse oczekuje również możliwość wystąpienia nieco bardziej restrykcyjnej polityki fiskalnej brytyjskiego rządu z uwagi na to, że istnieją obawy co do tego, że kontynuacja fiskalnej ekspansji mogłaby zachęcić BoE do prędkiej podwyżki stóp procentowych.

Zatem, Credit Suisse spodziewa się mniejszego wsparcia dla gospodarki ze strony rządu UK w przyszłym roku.

Plus500

Analitycy banku nie spodziewają się przekroczenia 1,40 dol. przez kurs funta do dolara (GBP/USD). Ich zdaniem zbliżenie się do tej wartości będzie uaktywniało stronę podażową, co powstrzyma notowania pary od przebicia tej granicy, przynajmniej w tym roku.

Kurs funta do dolara (GBP/USD) może dobić do 1,40 dol., Credit Suisse
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Natomiast spoglądając na kurs EUR/GBP, Credit Suisse nie dostrzega możliwości trwałego przebicia poziomu 0,8450. Ich zdaniem ruch tej pary jest w dużej mierze uzależniony od spreadu rentowności obligacji strefy euro oraz Wielkiej Brytanii.

Kurs funta do dolara (GBP/USD) może dobić do 1,40 dol., Credit Suisse
Kurs EUR/GBP. Źródło: tradingview.com

Z kolei na froncie monetarnym, EBC ma według analityków Credit Suisse pozostać gołębi i podtrzymywać akomodacyjne podejście, podczas jastrzębi BoE będzie zapewniał wsparcie funtowi.

Jesteśmy przekonani co do podtrzymania naszego celu dla EUR/GBP na poziomie 0,8450, i nie obniżamy prognozy do poprzedniego celu na III kw. 2021 r. na 0,83 dol. Sądzimy, także, że GBP/USD zmierza w kierunku 1,40 dol. – podsumowali analitycy Credit Suisse

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here