Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) mocno w górę. Dolar słabnie wobec walut G8Dolar słabnie względem szeregu walut we wtorek rano z uwagi na spadek dochodowości amerykańskich obligacji, negatywnie odebrane dane dotyczące amerykańskiej gospodarki oraz ponowny wzrost zainteresowania złotem oraz srebrem.

  • Dolar we wtorek osłabia się względem walut G8
  • Na horyzoncie spotkanie FOMC oraz renegocjacja umowy handlowej USA-Chiny.
  • Indeks dolara na 2-letnich minimach

Dolar bez paliwa do wzrostów

Inwestorzy czekają na rozwój wydarzeń w związku ze spotkaniem FOMC, które odbędzie się już jutro w środę, na którym przedstawiciele Rezerwy Federalnej mogą potencjalnie ogłosić nawet wprowadzenie kontroli krzywej dochodowości obligacji czy zwiększyć cel inflacji.

Sentymenty związane z dolarem napędza także perspektywa eskalacji napięć między Chinami a Stanami Zjednoczonymi w związku z rozpoczynającą się niebawem renegocjacją umowy handlowej.

Donald Trump podgrzał bowiem atmosferę zapowiadając kolejne restrykcje dla chińskiego Huaweia.

Dolar słabnie dziś względem wszystkich walut G8, a liderem wzrostów w grupie jest kurs funta, który w ciągu ostatnich 24 godzin zyskał 0,5%.

Kurs funta (GBP/USD) mocno w górę. Dolar słabnie wobec walut G8
Źródło: finviz.com

Indeks dolara notuje dziś najniższe poziomy od ponad 2 lat, schodząc nawet tak nisko jak 92,48 pkt. i kontynuując spadki już piąty dzień z rzędu.

Kurs funta (GBP/USD) mocno w górę. Dolar słabnie wobec walut G8
Notowania indeksu dolara. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Kurs EUR/USD w trendzie wzrostowym od kwietnia. Traderzy chętni na ryzyko

Kurs funta liderem wzrostów wśród walut G8 we wtorek rano

Kurs funta zrealizował scenariusz wybicia się w górę z formacji trójkąta utworzonej przez opór na 1,31300 oraz trend wzrostowy rozpoczęty jeszcze końcem czerwca. Obecnie notowania są tuż pod poziomem 1,31700, a dalsza aprecjacja brytyjskie waluty oznaczać będzie powrót na poziomy sprzed pandemii.

Kurs funta (GBP/USD) mocno w górę. Dolar słabnie wobec walut G8
Notowania kursu GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Następny opór na 1.32000 wyznaczony został bowiem 9 marca 2020 roku tuż przed gwałtownym załamaniem się kursu GBPUSD w wyniku silnej aprecjacji dolara przez wybuch pandemicznego kryzysu.

Kurs funta zarysował także formację złotego krzyża stworzoną przez przebicie 200-dniowej średniej kroczącej przez 50-dniową.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here