Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) mocno korzysta na ostatniej słabości dolaraUbogi kalendarz publikacji powoduje, że inwestorzy nie chcą za bardzo angażować, co widać po małych zmianach na rynku FX, ale i też pewnym wyciszeniu się Wall Street (nie oznacza to jednak korekty), oraz rynku amerykańskiego długu (rentowności wyhamowały spadki z ostatnich 2 dni). Można by powiedzieć sesja bez znaczenia.

Kurs funta umacnia się względem dolara

Wieczorem przemawia prezes FED, a wcześniej dostaniemy odczyty nt. styczniowej inflacji CPI. W tym kontekście warto postawić sobie pytanie, czy erozja zaufania wobec tego co mówi Jerome Powell i jego koledzy już się rozpoczęła? Przecież rentowności obligacji są na poziomie wyższym niż tydzień temu, kiedy to otrzymaliśmy przekaz po posiedzeniu Rezerwy Federalnej. I to teoretycznie nieco bardziej “gołębi” niż wcześniej. Każde zaklinanie rzeczywistości prędzej, czy później daje odwrotny efekt? Ciekawy jest ten wątek amerykańskiego długu, zwłaszcza w kontekście zachowania się dolara w szerszej perspektywie, niż kilka (kilkanaście) dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Marsz GBPUSD jest kontynuowany, na dziennym wykresie widać kolejną białą świecę. I co ciekawe sufit jest daleko, bo być może dopiero przy 1,4350 (poziomach sprzed 3 lat). Głównym determinantem pozostaje nastawienie Banku Anglii, który swoim mało “gołębim” podejściem (biorąc pod uwagę bieżącą sytuację makro) podbija kurs funta. Jednocześnie łatwo wyobrazić sobie narrację hossy, która oznacza dokładnie to, że każdą niekorzystną informację bagatelizujemy, gdyż na horyzoncie widzimy już mocne pozytywy. Mam na myśli wątek przywiązujący dużą wagę do wysokiej dynamiki szczepień na COVID, która podbija oczekiwania, że najpóźniej w wakacje gospodarka zacznie powracać do normalności.

Wykres tygodniowy GBPUSD

Oczywiście GBPUSD mocno korzysta też na ostatniej słabości dolara. Jeżeli ta utrzyma się w najbliższych tygodniach, to przedstawiony na początku wpisu scenariusz zwyżek może stać się realny.

Po złamaniu spadkowej linii trendu w poniedziałek przy 1,2070 notowania EURUSD pną się w górę. Wspólnej walucie sprzyjają:  spadające ryzyko polityczne we Włoszech, oraz oczekiwania związane z ożywieniem europejskiej gospodarki w najbliższych miesiącach w ślad z możliwym przyspieszeniem dynamiki szczepień. Z kolei dolar w ostatnich dniach stracił w ślad za cofnięciem się rentowności amerykańskich obligacji po mocnych zwyżkach. Dzisiaj te jednak nieco odbijają, stąd też warto będzie uważniej śledzić zachowanie się rynku wczesnym popołudniem – o godz. 14:30 mamy ważne dane nt. styczniowej inflacji CPI w USA, a o godz. 15:30 startuje rynek kasowy na Wall Street. Nie można wykluczyć próby nieznacznej korekty ostatniego odbicia na EURUSD, zwłaszcza, że na razie naruszenie oporu przy 1,2135 nie jest za bardzo trwałe.

Wykres dzienny EURUSD

Mocnym wsparciem staje się rejon 1,2090-1,2100, a później dopiero okolice 1,2060 (dawna linia spadkowa trendu, która została złamana).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lotos | bitcoin kurs dzisiaj | cd projekt notowania | blik co to jest | kryptowaluty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here