Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) kontynuuje zapoczątkowaną wczoraj przecenęCzerwiec może okazać się dość zmiennym okresem dla dolara i ogólnie rynków finansowych. Z jednej strony najpewniej zobaczymy niezłe dane z USA (rynek pracy i inflacja CPI), które ponownie zmuszą decydentów FED do “uświadamiania” inwestorom, że przecież nic takiego się nie dzieje, co uzasadniałoby konieczność podjęcia rychłej dyskusji na temat zmian w polityce monetarnej.

Kurs funta osłabia się, trudny czerwiec na rynkach

Z drugiej mam wrażenie, że rynki finansowe nie za bardzo wiedzą jak podejść do niepokojących doniesień z Azji, gdzie pandemia znów daje o sobie znać i przywracane są restrykcje. Niepokój przykrywa się zapewnieniami o skuteczności szczepionek, chociaż jest jasne, że to proces rozłożony w czasie i nie da się go znacząco przyspieszyć chociażby ze względu na ograniczenia prawno-finansowo-logistyczne, jak chociażby sprawa patentów, oraz dostępności preparatów w biednych krajach.

Te artykuły również Cię zainteresują
A bez tego pandemia nie zniknie, a mutacje będą się pojawiać stawiając pod znakiem zapytania skuteczność dostępnych specyfików. W Europie “poligonem doświadczalnym” znów może stać się Wielka Brytania, gdzie liczba zakażeń zaczyna rosnąć, a dominuje w nich mutacja indyjska. Brytyjczycy mają wysoki odsetek zaszczepionych i znieśli już wiele ograniczeń, czy teraz trzeba będzie to zmienić? Ta utrzymująca się niepewność pandemiczna to woda na młyn dla tych decydentów, którzy nie chcą szybkiego znoszenia obecnych form stymulacji, czy to fiskalnej, czy monetarnej. Tylko do czego to wszystko doprowadzi?

Para GBPUSD kontynuuje przecenę zapoczątkowaną wczoraj po nieudanym wybiciu oporu przy 1,4235. Funta trochę paraliżuje niepewność związana z rozwojem wypadków wokół mutacji indyjskiej, a dolar jest podbijany w górę na szerokim rynku przed publikacją danych Departamentu Pracy w najbliższy piątek. W efekcie na celowniku znalazło się kluczowe wsparcie przy 1,4090-1,4100.

Wykres dzienny GBPUSD

Jego wybicie może być już średnioterminowym sygnałem słabości na tej parze i zapowiadać większą korektę ostatnich wzrostów. Technicznie dzienne wskaźniki zaczynają potwierdzać spadki, co może być pewnym ostrzeżeniem.

Kurs EUR/USD – zejście poniżej 1,22

Po wczorajszej nieudanej próbie wybicia strefy oporu 1,2242-1,2265, notowania EURUSD zawróciły na południe. Dzisiejsza gorsza sprzedaż detaliczna w Niemczech nie pomogła euro, ale główne karty rozdaje dolar.

Wykres dzienny EURUSD

Na rynku widać już odliczanie pod piątkowe dane Departamentu Pracy, co może podtrzymywać obserwowane odbicie amerykańskiej waluty. Ważne wsparcia na EURUSD to okolice 1,2170-80, a kolejne to 1,2130.

Autor poleca również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak działa blik | kurs budimex | notowania pzu | mercator forum parkiet | koszt dolara | notowania dax | hrywna kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here