Naga MarketsTo już czwarty tydzień, kiedy funt brytyjski zmaga się z oporem 1.4230.  Formalnie nie wpływa to na osąd związany z dotychczasowym trendem, a ten od początku roku jest wzrostowy. Jeżeli ukośna linia dalej ma wspierać posiadaczy długich pozycji, to kolejne świece powinny kierować się w stronę 1.4370 lub 1.4650.

Analiza techniczna funta szterlinga. Co dalej zrobi kurs GBP/USD?

Obie te wartości to ważne opory, które powstały jako konsekwencja referendum z 2016 roku. Ten wyższy to pierwotna reakcja na wyniki związane z brexitem. Cena 1.4370 to szczyt, który utworzył się  jako próba zdyskontowania dużej czarnej świecy z czerwca 2016 roku. Jest to powszechne zjawisko, gdy notowania danego instrumentu powracają do poziomów, gdzie rozpoczęło się gwałtowne załamanie, aby dać szanse inwestorom na zamknięcie stratnych pozycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teraz ma to mniejsze znaczenie, ale nie można zapominać, że podaż była bardzo aktywna w strefie zaczynającej się od liczby 1.42. Być może to bieżące „zawahanie” w kontynuacji trendu jest tego konsekwencją. Inny powód znajdziemy pod wykresem. Systematyczna aprecjacja GBP zmusiła wskaźnik RSI do ponownego zbliżenia się do strefy wykupienia. Jeżeli lokalne wsparcie 1.4100, na którym znajdują się minima tygodniowych świec, zostanie przełamane, to może to wpłynąć na rozbudowanie struktury ruchu wtórnego. Wtedy ponownie należy spojrzeć na wartości mniejsze niż 1.4000. Ponieważ dołek 1.3675 ma dobre umocowanie w kierunkowym zniesieniu Fibonacciego, to zmiana trendu będzie mieć miejsce dopiero po jego przełamaniu.

Podsumowując, wyhamowanie na bieżącym szczycie może być początkiem kolejnej fali spadkowej, ale nie przesądzi to od razu o zmianie sentymentu do funta. Dzienny wykres z ostatnich dwóch miesięcy może być wskazówką, na które strefy należy zwrócić większą uwagę. Pierwsza z nich to dołki tworzące lokalne wsparcie 1.4100.

Kurs funta (GBP/USD) wykres tygodniowy, 8 czerwca 2021 r.
Funt na wykresie tygodniowym
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin cena | notowania kęty | prognoza btc | rekomendacje gpw | notowania pkn orlen | akcje oncoarendi | notowania pgnig |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here