Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) dynamicznie powraca w okolice 1,40We wtorek dolar pozostaje słabszy, w przestrzeni G-10 gorzej zachowuje się tylko jen. Odbicie USDJPY ma związek z podbiciem rentowności amerykańskich obligacji – dla papierów 10-letnich powróciły one ponad poziom 1,60 proc.

Kurs funta umacnia się, silne pozostają też korony skandynawskie

Dla inwestorów na parach dolarowych może być to ostrzeżenie przed zbliżającą się korektą, o ile rentowności nie zawrócą w dół. Uwagę przyciąga też słabsze zachowanie się indeksów na Wall Street, chociaż tutaj proces “odpadania” od szczytów przebiega dość wolno. Dzisiaj, podobnie jak wczoraj najsilniejsze pozostają waluty Antypodów (AUD i NZD), które kontynuują rajd z zeszłego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Opublikowane dzisiaj zapiski z posiedzenia RBA na początku kwietnia nie wniosły wiele, decydenci potwierdzają, że nie jest czas na podejmowanie decyzji o zmianach w polityce monetarnej. Silne pozostają też korony skandynawskie, oraz funt dynamicznie powracający w okolice 1,40 (GBP/USD). W przypadku EURUSD pozostajemy wyraźnie ponad 1,20 z celem na 1,21, gdzie mamy górne ograniczenie kanału spadkowego, oraz zniesienie 61,8 proc. Fibo dla korekty z I kwartału. Swoje robią też oczekiwania związane z czwartkowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego, którego wydźwięk może być mniej “gołębi”, niż można by zakładać.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s p 500 | kursy kryptowalut prognozy | gbp online | jsw gpw | notowania pkn orlen |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here