Naga MarketsRynki stanęły w miejscu a indeksy szukają wskazówki dla kierunku, będąc tuż przy szczytach. Na FX zamrożony został handel USD przy stabilizacji głównych par w oczekiwaniu na wystąpienie szefa Fed Powella w czwartek.

Indeksy szukają wskazówki dla kierunku, będąc tuż przy szczytach

Sympozjum Jackson Hole, doroczna konferencja bankierów centralnych, pozostaje głównym wydarzeniem tygodnia z główną uwagą skupioną na jutrzejszym wystąpieniu prezesa Fed Powella. Wyczekiwanie paraliżuje handel na rynkach finansowych, utrzymując zmienność na niskim poziomie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynek akcji w Azji handluje się w ostrożnej atmosferze przy braku bieżących impulsów makro i politycznych. Nic nowego nie pojawiło się też w temacie szczepionek.
Japoński Nikkei225 traci 0,1 proc., Hang Seng jest blisko poziomu odniesienia i tylko chiński Shanghai Composite traci 1,3 proc.

Kontrakt na S&P500 spada o 0,05 proc. po tym, jak we wtorek benchmark i Nasdaq Composite poprawiły rekordy. Futures na DAX traci mniej niż 0,1 proc.

Na rynku walutowym zmiany są marginalne. Indeks dolarowy DXY oscyluje wokół 93,0, głównie dzięki EUR/USD przyklejonemu do 1,18. GBP/USD dryfuje przy 1,3130. USD/JPY wdrapał się pod 106,50 przy obserwacji rosnących rentowności 10-latek USA (do 0,71 proc. z 0,63 proc. na początku tygodnia).

Cena ropy naftowej WTI wzrosła powyżej 43 USD/b i pozostaje blisko 5-miesięcznych szczytów, gdyż huragan Laura zbliża się do wybrzeża USA, zagrażając instalacjom naftowym.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here