Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) cofa się do 1,34. Euro walczy z oporemO ile wczoraj po południu spora część umocnienia dolara została wymazana, a wieczorem Wall Street odrobiła zdecydowaną większość strat (wsparciem okazały się informacje o przyjęciu przez Kongres czwartego pakietu fiskalnego wartego 900 mld USD), to wtorek znów rozpoczął się od mocniejszego dolara.

Kurs dolara pozostaje silny kolejny dzień z rzędu. Lekkie cofnięcie GBP/USD

Sentyment w Azji jest słabszy za sprawą obaw związanych z nową mutacją koronawirusa – inwestorzy nie są pewni na ile nie rozleje się ona na cały świat, powodując paraliż komunikacyjny i konieczność przywrócenia całkowitych lockdownów. Chociaż pośrednio jest to też pretekst, zwyczajowo w okresie przedświątecznym nie ma chęci do podejmowania ryzyka, a pewne sprawy mogą być nieco wyolbrzymiane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spore wahania zalicza wciąż funt. Wczoraj wieczorem GBPUSD całkowicie wymazał straty, a nawet zakończył handel na lekkich zwyżkach (chociaż przejściowo podchodził nawet pod 1,35) po tym, jak pojawiły się informacje, jakoby premier Boris Johnson miał zaproponować pewne ustępstwa w temacie rybołówstwa, co pozwoliłoby jeszcze w tym roku domknąć negocjacje z UE dotyczące nowej umowy handlowej. Niemniej według prasy strona unijna pozostaje do tych propozycji sceptyczna, chociaż kluczowe będzie stanowisko Francji. Dzisiaj GBPUSD lekko sie cofa do 1,3420.

Najsłabsze są dzisiaj waluty Antypodów, a także korona norweska, co jednak można przypisać ostatniej huśtawce globalnych nastrojów, gdyż wstępne dane nt. listopadowej sprzedaży detalicznej wypadły dość dobrze.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here