Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) chwilowo nad 1,35, euro (EUR/USD) nad szczytami z grudniaPróba odbicia funta po wczorajszych okazała się dzisiaj krótkotrwała, w ostatnich kilkudziesięciu minutach notowania GBP/USD powróciły poniżej 1,35, co może zapowiadać dalsze wytracanie dynamiki rannego odbicia. Kwestia umowy handlowej została już zdyskontowana, a dodatkowo pojawia się coraz więcej pytań i obaw, jak rzeczywiście będą wyglądać relacje po faktycznym rozwodzie z UE, jaki będzie miał miejsce już za dwa dni o północy.

Kurs funta (GBP/USD) – krótki powrót ponad 1,35

To co jednak zaczyna najbardziej ciążyć funtowi to perspektywa rozciągnięcia pełnego lockdownu na całą Wielką Brytanię, biorąc pod uwagę fatalne statystyki (powyżej 40 tys. nowych przypadków COVID), za które odpowiedzialna jest też nowa, bardziej zakaźna mutacja koronawirusa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Technicznie patrząc w szerszym ujęciu to okres ostatnich kilku tygodni można uznać za proces odwracania trendu na spadkowy, czemu sprzyjała większa zmienność notowań. W krótkim terminie wsparcia to wczorajszy dołek przy 1,3428 i mocny poziom przy 1,3396. Trend spadkowy na funcie może być bardziej zauważalny w przypadku innych konfiguracji GBP, niż z USD, o czym napiszemy dzisiaj w kolejnych wpisach.

Kurs euro (EUR/USD) – ruch pod grudniowe szczyty

Wczorajsze popołudniowe zawahanie nie zmieniło generalnego podejścia wobec EURUSD, które pozostaje wzrostowe. W efekcie rośnie prawdopodobieństwo przetestowania i naruszenia szczytu z 17 grudnia przy 1,2272 jeszcze w tym roku. Niepokój budzi jedynie dzienny oscylator RSI9, który będzie sugerował dywergencje z potencjalnym, nowym szczytem na wykresie bazowym. To może rodzić większe ryzyko, co do kontynuacji ruchu w pierwszych dniach stycznia.

Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here